Radio Białystok | Wiadomości | Niektóre do likwidacji, inne do przekształcenia - zmiany w placówkach edukacyjnych w Podlaskiem

Niektóre do likwidacji, inne do przekształcenia - zmiany w placówkach edukacyjnych w Podlaskiem

autor: Edyta Wołosik

5.03.2019, 15:34, akt. 15:44

Niektóre do likwidacji, inne do przekształcenia. 26 wniosków wpłynęło do podlaskiego kuratora oświaty dotyczące zmian w działalności placówek edukacyjnych w Podlaskiem od nowego roku szkolnego. Więcej ich nie będzie, bo z końcem lutego minął termin nadsyłania dokumentów w tej sprawie.

fotolia.com
fotolia.com

Chodzi nie tylko o zamiar likwidacji, ale też przekształcenia danej placówki np. w filię.

Starostwo Powiatowe w Augustowie chce zlikwidować cztery szkoły dla dorosłych: licea nr II i III i szkoły policealne nr 1 i 2, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem: technikum, liceum, branżową szkołę I stopnia, dwie szkoły policealne i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zespole Szkół Rolniczych w Krzyżewie, a Starostwo Powiatowe w Kolnie szkoły dla dorosłych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Stawiskach: policealną i liceum oraz I liceum - również dla dorosłych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kolnie.

Z edukacyjnej mapy województwa podlaskiego mają też zniknąć: bursa szkolna nr 3 w Łomży, podstawówki: w Nierośnie w gminie Dąbrowa Białostocka, w Nowokorninie w gminie Hajnówka, w Kuleszach w gminie Mońki, w Kruszewie w gminie Choroszcz, filia w Kuriankach w gminie Raczki i punkt przedszkolny w Zabrodziu w gminie Korycin.

Niektórzy samorządowcy chcą przekształcić podstawówki w filie. Dotyczy to szkół: w Karolinie w gminie Giby, w Monkiniach w gminie Nowinka, w Radziszewie Starym w gminie Ciechanowiec i w Pęchratce w gminie Szumowo. Podstawówka w Jedwabnem ma być włączona do Zespołu Szkół Samorządowych, a przekształcenie ma też dotknąć przedszkole im. Sióstr Sercanek w Brańsku.

W tych wszystkich przypadkach radni podjęli odpowiednie uchwały. Główny powód - to zbyt mała liczba osób i w związku z tym zbyt wysokie koszty utrzymywania placówek.

Jednak ostatnie słowo należy do podlaskiego kuratora oświaty. Jeśli zgody w jakimś przypadku nie będzie, nie będzie też zmian od nowego roku szkolnego. Wszystko powinno być jasne najpóźniej w ostatnim tygodniu marca.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


WSAP w Białymstoku kończy działalność

4.03.2019, 10:23

To, o czym już wspominaliśmy kilka dni temu stało się faktem. Po 23 latach kończy działalność jedna z najbardziej znanych uczelni niepublicznych w Białymstoku.


"Serce wsi" - reportaż Marcina Glińskiego

4.03.2019, 00:01

Władze gminy Dąbrowa Białostocka chcą zamknąć szkołę podstawową we wsi Nierośno, wskazując na małą liczbę uczniów i duże koszty utrzymania budynku. Rodzice dzieci i nauczyciele nie zgadzają się na likwidację placówki.


Szkoła w Karolinie pozostanie jako filia szkoły w Gibach

20.02.2019, 19:06

Zamiast zamknięcia szkoły w Karolinie, przekształcenie jej w filię placówki w Gibach. To kompromis, jaki protestującym przeciwko likwidacji rodzicom zaproponował wójt gminy. 


Władze gminy Raczki chcą zlikwidować szkołę w Kuriankach Pierwszych

13.02.2019, 16:42

Do likwidacji szkoły w Kuriankach Pierwszych przemierzają się władze gminy Raczki. W środę (13.02) radni podjęli uchwałę o zamiarze zamknięcia placówki. Decyzję popierają rodzice uczących się tam dzieci. Podkreślają, że maluchów jest coraz mniej, a budynek wymaga gruntownego remontu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

The Boars on-line w Polskim Radiu Białystok

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu
fot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
14.07.2020, 15:38, akt. 16:15

Brutalne zabójstwo w Czerwonym Borze
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok