Radio Białystok | Wiadomości | Atak nożownika w Białymstoku – prokuratura postawiła zarzut usiłowania zabójstwa

Atak nożownika w Białymstoku – prokuratura postawiła zarzut usiłowania zabójstwa

14.03.2019, 14:43, akt. 15:37

Zarzut usiłowania zabójstwa postawiła w czwartek (14.03) Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe 40-letniemu mężczyźnie, który dzień wcześniej ranił nożem na ulicy dwie kobiety. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że do ataku doszło po wymianie zdań o zaparkowany przez tego mężczyznę samochód.

Fot. PRB
Fot. PRB

Atak nożownika przed komendą policji 

47-letnia kobieta i jej 16-letnia córka zostały w środę rano (13.03) ranione w centrum Białegostoku, niedaleko komendy miejskiej policji. Policjanci z pomocą przechodnia zatrzymali na miejscu 40-letniego napastnika. "Po przejściu kilkudziesięciu metrów zaatakował on nożem dwie kobiety, z którymi wcześniej rozmawiał" - mówił dziennikarzom Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji.2 kobiety ranne po ataku nożownika przy komendzie białostockiej policji na ulicy Bema Po uzyskaniu opinii lekarskich dotyczących obrażeń, których doznały obie kobiety, prokurator postawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób - poinformował w czwartek po południu szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe, Wojciech Zalesko.


Zadał ciosy m.in. w szyję 

Dodał, że w zarzucie przyjęto, iż sprawca działał z zamiarem bezpośrednim, zadając ciosy nożem. 47-letnia kobieta doznała trzech ran kłutych - szyi, piersi i ramienia, które to obrażenia realnie zagrażały życiu. Córka tej kobiety ma dwie rany kłute, w tym szyi; w tym przypadku śledczy przyjęli, iż można mówić o sytuacji realnego zagrożenia życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.


Badanie nie wykazało, aby mężczyzna był nietrzeźwy. Zabezpieczony został materiał do badań biologicznych, będziemy sprawdzać, czy ewentualnie nie znajdował się pod wpływem innych środków - dodał prokurator Zalesko. 


Poinformował też, że po zakończeniu czynności z podejrzanym, prokuratura planuje wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Już wstępne ustalenia policji wskazywały, że powodem ataku mogła być wymiana zdań na temat parkowania samochodu tego mężczyzny. Potwierdza to prokuratura. 


Bezpośrednim zdarzeniem poprzedzającym to zajście było zwrócenie uwagi przez jedną z osób pokrzywdzonych na sposób parkowania samochodu przez podejrzanego - dodał prokurator Zalesko.

źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


2 kobiety ranne po ataku nożownika przy komendzie białostockiej policji na ulicy Bema [wideo]

13.03.2019, 15:09

Nożownik zaatakował na parkingu przy Komendzie Policji na ulicy Bema w Białymstoku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-letni mężczyzna zranił dwie kobiety.


Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

14.01.2019, 14:43

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. O jego śmierci poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. - Mimo wszelkich starań, nie udało się go uratować - powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa gdańskiej placówki. Przedstawiciele wszystkich stron sceny politycznej przekazują kondolencje rodzinie zmarłego.


We wrześniu wyrok w sprawie nożownika, który kilka razy dźgnął żonę w brzuch

8.08.2018, 07:21

Zbliża się finał w bulwersującej sprawy Roberta K., któremu prokuratura zarzuca, że usiłował zamordować byłą żonę zadając jej kilka ciosów nożem w okolice brzucha. Wczoraj (07.08) w Sądzie Okręgowym w Suwałkach przesłuchano jednego z ostatnich świadków.


Funkcjonariusz Straży Granicznej pomógł zatrzymać nożownika

25.04.2018, 16:55

Funkcjonariusz Straży Granicznej pomógł zatrzymać nożownika w jednym z białostockich autobusów. 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia BiałystokDariusz Marek Srzednicki, fot. Marcin Gliński
BIAŁYSTOK
24.11.2020, 12:24, akt. 14:59

Nie żyje Dariusz Marek Srzednicki

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok