Radio Białystok | Wiadomości | 2 kobiety ranne po ataku nożownika przy komendzie białostockiej policji na ulicy Bema [wideo]

2 kobiety ranne po ataku nożownika przy komendzie białostockiej policji na ulicy Bema [wideo]

autor: Grzegorz Pilat

13.03.2019, 15:09, akt. 16:45

Nożownik zaatakował na parkingu przy Komendzie Policji na ulicy Bema w Białymstoku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-letni mężczyzna zranił dwie kobiety.

źródło: KWP
źródło: KWP

2 kobiety ranne po ataku nożownika przy komendzie białostockiej policji na ulicy Bema - relacja Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Do zdarzenia doszło przy Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po 8:00 na jednym z parkingów przy Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku przy ul Bema. Jak wstępnie ustalili policjanci - kobiety - 16-latka i jej 47-letnia matka zwróciły uwagę mężczyźnie, który prawdopodobnie w sposób nieprawidłowy zaparkował samochód. Doszło do sprzeczki między nimi. Kiedy kobiety odchodziły od mężczyzny, 40-latek podbiegł do nich, wyciągnął nóż i ugodził dwie kobiety. Wstępne ustalenia policji wskazują, że jedna z kobiet została ugodzona w szyję, druga w ramię.

Obie kobiety trafiły przytomne do szpitali. Jak udało nam się ustalić starsza z ugodzonych kobiet jest w stanie stabilnym. Nastolatka ma powierzchowne rany, ale zostanie w szpitalu na obserwacji.

Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przez białostockich policjantów ze względu na to, że cała sytuacja miała miejsce przed Komendą Miejską Policji w Białymstoku, w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Kiedy policjanci zobaczyli, że coś się dzieje naprzeciwko wejścia do komendy, od razu wybiegli, obezwładnili mężczyznę i zatrzymali go. 

Jak powiedział aspirant Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji, mężczyzna był trzeźwy, teraz składa wyjaśnienia. 

Policjanci podkreślają, że całe zdarzenie widziało bardzo wiele osób i jest dużo świadków, ponieważ doszło do niego na ulicy. Policjanci wyjaśniają jak do tego wszystkiego doszło. 

40-latek może usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa

Usiłowanie zabójstwa - taki zarzut może usłyszeć 40-latek, który w Białymstoku zranił nożem dwie kobiety. Jak mówi szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe Wojciech Zalesko policjanci ustalają dokładny przebieg tego zdarzenia.

- Komenda Miejska Policji w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe prowadzi czynności w trybie artykułu 308 Kodeksu postępowania karnego w kierunku usiłowania zabójstwa. Dokonywane są czynności mające na celu wyjaśnienie przebiegu i przyczyn charakteru tego zajścia. Policja przesłuchuje świadków, gromadzona jest dokumentacja lekarska - mówi Wojciech Zalesko.

Prokuratura postawi zarzuty mężczyźnie w czwartek (14.03), po zapoznaniu się wynikami policyjnego dochodzenia.

- W sprawie został zatrzymany mężczyzna. Przewidujemy, że w dniu jutrzejszym w prokuraturze będą dokonywane czynności z jego udziałem. I po zapoznaniu się z tym materiałem dowodowym prokurator podejmie ostateczną decyzję - wyjaśnia Wojciech Zalesko.

Mężczyzna nie był wcześniej notowany przez policję.

| red: maj, mak, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Pijany obywatel Litwy ranił nożem pięć osób w Puńsku

8.05.2018, 12:09

Nawet pięć lat wiezienia grozi 21-letniemu Litwinowi, który w Puńsku zaatakował scyzorykiem pięciu młodych mężczyzn.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowiczstock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok