Radio Białystok | Wiadomości | MP w short tracku - złote medale Maliszewskiej i Wilczyka

MP w short tracku - złote medale Maliszewskiej i Wilczyka

17.03.2019, 14:52, akt. 15:22

Natalia Maliszewska i Szymon Wilczyk (oboje Juvenia Białystok) zwyciężyli w wielobojowej klasyfikacji mistrzostw Polski w short tracku.

Short Track - Fot. Joanna Szubzda

Zakończone w niedzielę (17.03) zawody w Tomaszowie Mazowieckim były ostatnim akcentem łyżwiarskiego sezonu na krótkim torze.

Młodsza z sióstr Maliszewskich - Natalia - w Arenie Lodowej triumfowała na swoim koronnym dystansie 500 m, zdobyła też brązowy medal na 1000 m oraz zwyciężyła w niedzielnym superfinale na 3000 m. W klasyfikacji wielobojowej mistrzyni Europy uzyskała 84 pkt, wyprzedzając zdecydowanie swoje klubowe koleżanki – Gabrielę Topolską, która zwyciężyła na 1500 m i mistrzynię Polski na 1000 m Nikolę Mazur.

Wygrałam 500 m i to było dla mnie najważniejsze. Jestem teraz mistrzynią Europy i Polski na tym dystansie. Cieszę się też, że udało mi się sięgnąć po złoto w wieloboju. Udało się dzięki 3000 m, które były dla mnie okropne, bo miałam już +piekarnię+ w nogach, tak mi się nogi paliły. Ale wygrałam, z czego jestem bardzo zadowolona, bo ten dystans jest przeciwieństwem tego, co jeżdżę na co dzień

- oceniła zdobywczyni Pucharu Świata na 500 m.

Wśród mężczyzn świetną formę na koniec sezonu zaprezentował Wilczyk, który w sobotę triumfował na 500 i 1500 m, a niedzielę zwyciężył na 1000 m.

Skompletowałem złotego hat-tricka. Najciężej było w niedzielę, bo czuć już było trudy sezonu i mistrzostw. Kiedyś byłem już wielobojowym mistrzem kraju i cieszę się, że odzyskałem ten tytuł. To wisienka na torcie na zakończenie tego sezonu. Teraz można pomyśleć o odpoczynku

– przyznał 24-letni łyżwiarz Juvenii.

W męskim superfinale najlepiej spisał się Paweł Adamski z Juvenii, a oba biegi sztafetowe zakończyły się zwycięstwami klubu z Białegostoku, którego zawodnicy zdominowali krajową rywalizację specjalistów short tracku w Tomaszowie Mazowieckim.

| red: mak

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok nie zdobędzie medalu Mistrzostw Świata w short tracku w Sofii.

Short track: Natalia Maliszewska w ćwierćfinale na 500 m

8.03.2019, 13:58

Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału biegu na 500 metrów podczas mistrzostw świata w short tracku rozgrywanych w Sofii.

Zawodniczka Juvenii Białystok Natalia Maliszewska wygrała plebiscyt na najlepszego sportowca województwa podlaskiego

3.03.2019, 08:35

Natalia Maliszewska to wicemistrzyni świata w biegu na 500 metrów w short tracku z ubiegłego roku i mistrzyni Europy na tym samym dystansie z tego roku. W tym roku wywalczyła również Puchar Świata.

Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska i Urszula Kamińska [wideo]

15.02.2019, 14:28

- Jadę tam jako liderka Pucharu Świata, więc nie wyobrażam sobie innej opcji jak tylko to, by móc utrzeć nosa niektórym dziewczynom - mówi Natalia Maliszewska o Mistrzostwach Świata w Sofii.

Czy sukces Natalii Maliszewskiej zwiększy zainteresowanie short trackiem?

15.02.2019, 10:51

Białostoczanka Natalia Maliszewska - to pierwsza Polka, która niedawno wywalczyła Puchar Świata w short tracku.