Radio Białystok | Wiadomości | Podpisano umowę na budowę wiaduktu nad torami w Sokółce

Podpisano umowę na budowę wiaduktu nad torami w Sokółce

29.03.2019, 13:16, akt. 13:20

Ponad 50 mln zł będzie kosztowała budowa wiaduktu nad torami kolejowymi w Sokółce. W piątek (29.03) w Białymstoku podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Wiadukt ma być gotowy za dwa lata.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

W Sokółce przy ul. Kryńskiej powstanie wiadukt - relacja Marcina Glińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Samorząd województwa przekazał na tę inwestycję 45 mln zł, spółka PKP PLK prawie 11 mln zł z UE z programu Infrastruktura i Środowisko.

Umowę z firmą Intop Warszawa sp z o.o. podpisali m.in. marszałek województwa Artur Kosicki, członek zarządu województwa Wiesława Burnos i prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

W ramach inwestycji w Sokółce powstanie wiadukt nad torami, który zastąpi przejazdy kolejowo-drogowe przy ul. Kryńskiej oraz przejazd Roski Małe. Wiadukt będzie wyposażony w windę, schody, ma być też ścieżka pieszo-rowerowa. Inwestycja obejmuje również rozbudowę w mieście drogi wojewódzkiej nr 674.

- Wiadukt w Sokółce jest jednym z wielu wiaduktów kolejowo-drogowych, które w Polsce budujemy, żeby poprawić bezpieczeństwo, płynność ruchu kolejowego i drogowego - powiedział dziennikarzom prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Wybrana w przetargu firma ma na budowę wiaduktu nieco ponad dwa lata (26 miesięcy).

- Lato 2021 r. - będziemy korzystali z tego wiaduktu - dodał Merchel. Podkreślił, że wiadukt poprawi bezpieczeństwo przejazdu w newralgicznym miejscu w Sokółce, gdzie tworzą się kolejki aut oczekujących na przejazd, gdy jedzie pociąg.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podkreślił, że inwestycja w Sokółce będzie także służyć rozwojowi województwa, bo usprawni komunikację i poprawi bezpieczeństwo. Ocenił, że ten wiadukt to "marzenie" wielu mieszkańców Sokółki. Członek zarządu województwa podlaskiego Wiesława Burnos dodała, że dopełniono wszystkich procedur związanych z inwestycją w Sokółce, umowa z wykonawcą mogła być więc podpisana.

- Ta inwestycja ma bardzo duże znaczenie dla Sokółki ponieważ mieszkańcy czekają na tę inwestycję praktycznie 60 lat - oceniła obecna przy podpisywaniu umowy burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Podkreśliła, że przejazd, gdzie stanie wiadukt, jest w newralgicznym miejscu komunikacyjnym, dziennie przejeżdża tamtędy ok. 7 tys. samochodów. Burmistrz mówiła, że obecny przejazd jest niebezpieczny dla ruchu kołowego i dla pieszych. Za inwestycje dziękował również starosta sokólski Piotr Rećko.

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Seniorzy w Sokółce otrzymają opaski ratujące życie

25.03.2019, 07:11

Nowoczesna technologia wspomoże sokólskich seniorów. Władze gminy wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej realizują projekt teleopieki. 


Drogowcy wznowili prace na trasie Sokółka - Dąbrowa Białostocka, obowiązuje tam ruch wahadłowy

18.03.2019, 10:39

Podróż tą drogą ma być bezpieczniejsza. Trasa ma być lepiej dostosowana do ruchu ciężarówek. Drogowcy wznowili prace na trasie Sokółka - Dąbrowa Białostocka. To odcinek drogi wojewódzkiej nr 673. Jest tam sygnalizacja świetlna i ruch wahadłowy.


Seniorzy z Sokółki będą mieli miejsce do spotkań - powstaje Klub Seniora

15.03.2019, 08:02

W Sokółce powstanie Klub Seniora, w którym miejsce znajdzie 25 osób.


Sokółka świętuje - 410 lat temu otrzymała prawa miejskie

28.02.2019, 11:04

Występy artystyczne i okolicznościowy tort uświetniły 410. rocznicę nadania praw miejskich Sokółce.


Sokółka będzie miała długo oczekiwany wiadukt

14.02.2019, 19:06

To wyczekiwana przez mieszkańców Sokółki inwestycja. Przy ul. Kryńskiej, nad torami, będzie wybudowany wiadukt.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok