Radio Białystok | Wiadomości | Zwolniony wicedyrektor WORD-u walczy o powrót do pracy

Zwolniony wicedyrektor WORD-u walczy o powrót do pracy

autor: Marta Nazarko

16.04.2019, 13:51, akt. 14:20

Zwolniony wicedyrektor białostockiego WORD-u Maciej Biernacki przed sądem walczy o powrót do pracy.

fot. Marta Nazarko
fot. Marta Nazarko

W Białymstoku rozpoczął się proces, w którym zwolniony wicedyrektor WORD-u walczy o powrót do pracy - relacja Marty Nazarko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Zwolnił go nowy dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego - Przemysław Sarosiek. Nie wystąpił jednak o zgodę do Rady Miasta, a ta jest niezbędna w przypadku, gdy pracodawca chce zwolnić radnego. 

Maciej Biernacki jest radnym Białegostoku. Twierdzi, że zwolnienie miało charakter polityczny, bo on ma poglądy zbliżone do Platformy Obywatelskiej, a Przemysław Sarosiek do PiS-u. 


Dla nas obu było to dosyć jasne, że mamy przeciwstawne poglądy polityczne. Takiego twardego stwierdzenia nie było, ale w polityce i dyplomacji nie używa się takich twardych i bezpośrednich stwierdzeń do komunikowania treści - mówił Maciej Biernacki.


Przemysław Sarosiek twierdzi zaś, że nie chodzi o politykę ale oszczędności - on jako dyrektor bez problemu wykonuje też obowiązki wicedyrektora. Przyznaje natomiast, że nie poprosił Rady Miasta o zgodę na zwolnienie Biernackiego. 


Najogólniej rzecz biorąc z bałaganu i niewiedzy. Byłem przekonany, że takie wystąpienie nie jest konieczne. Przeoczyliśmy to, to jest faktycznie niekwestionowana moja wina, ja podpisałem ten dokument - mówił Przemysław Sarosiek. 


Jego pełnomocnik, Ewelina Iwaniuk podkreślała zaś, że Maciej Biernacki nie może wrócić na stanowisko wicedyrektora, bo zostało zlikwidowane i już nie istnieje. Nie potrafiła jednak wskazać na podstawie jakiego przepisu sąd miałby oddalić powództwo Macieja Biernackiego - w przypadku gdy jako radny był objęty szczególną ochroną.

Sąd odroczył rozprawę, ale na razie nie wyznaczył terminu.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Były marszałek wiedział o nieprawidłowościach związanych z kupnem aut przez WORD w Białymstoku, ale nie wyjaśnił sprawy do końca

26.02.2019, 11:13

Kontrola Urzędu Marszałkowskiego wykazała nieprawidłowości, ale były marszałek województwa podlaskiego nie zawiadomił o tym odpowiednich instytucji. Chodzi o zakup przez WORD w Białymstoku 10 używanych samochodów z tzw. wolnej ręki.


W WORD w Białymstoku dochodziło do nieprawidłowości – uważa nowy dyrektor

12.02.2019, 14:55

W białostockim WORD-zie dochodziło do nieprawidłowości. Tak uważa nowy dyrektor tej instytucji Przemysław Sarosiek i kieruje sprawę do prokuratury oraz CBA.


Zwolniony wicedyrektor WORD-u w Białymstoku będzie walczył o swoje prawa przed sądem

8.02.2019, 15:14

Przed sądem będzie walczył o swoje prawa. Zwolniony wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku - Maciej Biernacki uważa, że decyzja o wypowiedzeniu mu umowy o pracę zawiera wiele błędów.


Maciej Biernacki nie będzie wicedyrektorem WORD-u w Białymstoku

7.02.2019, 19:49

Maciej Biernacki nie będzie wicedyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. Nowy dyrektor - Przemysław Sarosiek podjął decyzję o likwidacji stanowiska i dlatego jego zastępca dostał wypowiedzenie umowy o pracę.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Oddaj krew

stock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwcaźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok