Radio Białystok | Wiadomości | Radni powiatu białostockiego przyjęli stanowisko przeciw promocji środowisk LGBT i ideologii gender

Radni powiatu białostockiego przyjęli stanowisko przeciw promocji środowisk LGBT i ideologii gender

autor: Adam Janczewski

25.04.2019, 18:41, akt. 18:49

Nie zgadzają się z promocją praw środowisk LGBT i ideologii gender. Radni powiatu białostockiego w czwartek (25.04) na sesji przyjęli specjalne stanowisko w tej sprawie.

Starostwo powiatowe w Białymstoku, fot. Ewelina Buczyńska
Starostwo powiatowe w Białymstoku, fot. Ewelina Buczyńska

Jak podkreśla wicestarosta Roman Czepe - w ten sposób samorządowcy chcieli zabrać głos w publicznej debacie na ten temat.

Zaczęła tę debatę Warszawa wprowadzając kartę LGBT. Uczyniła to bardzo publicznie. Inne samorządy także uznały, że też trzeba zabrać w tej sprawie głos. Nasz głos jest w ogromnej większości środowisk katolickich, chrześcijańskich. Nie odpowiada nam to, co jest zapisane w karcie LGBT. Według niej ma za wszelką cenę następować seksualizacja życia. My na to się nie godzimy. 

- przekonuje Roman Czepe

Podkreśla też, że radni w swoim stanowisku podzielają zdanie Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi w marcu wyrazili sprzeciw wobec karty LGBT. Zaznaczyli, że zgodnie z Konstytucją państwo powinno chronić dzieci przed demoralizacją.

Chcemy chronić dzieci przed takim narzucaniem, chociażby wychowania seksualnego od najmłodszych lat, w takim wydaniu, które naszym zdaniem niszczy sumienie i niewinność dziecka. 

- tłumaczy wicestarosta

Za przyjęciem stanowiska w sprawie kary LGBT i ideologii geder głosowało 18 radnych powiatu białostockiego. 7 osób nie oddało głosu, dwóch nie było podczas głosowania. Radni z klubu PO, którzy nie oddali głosu, uznali to za "walkę z wiatrakami, których nie ma".

W marcu Rada Warszawy głosami radnych Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej przyjęła stanowisko, w którym poparła podpisaną przez prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego tak zwaną deklarację LGBT+. W dziedzinie edukacji w dokumencie zapowiedziano na przykład wprowadzenie w każdej szkole tak zwanej edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej. Według przeciwników karty, zakłada ona promocję postulatów lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


"Tęczowy Białystok" upomina się o prawa osób LGBT+

20.08.2018, 13:57

W Białymstoku brakuje miejsc, w których pomoc mogą uzyskać osoby o innej orientacji seksualnej - tak uważa Stowarzyszenie "Tęczowy Białystok".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok