Radio Białystok | Wiadomości | W związku z budową węzła Porosły tamtejsi przedsiębiorcy boją się bankructwa - o pomoc proszą radnych

W związku z budową węzła Porosły tamtejsi przedsiębiorcy boją się bankructwa - o pomoc proszą radnych

autor: Edyta Wołosik

14.05.2019, 19:48, akt. 19:57

Ponad dwa tygodnie temu blokowali krajową "ósemkę", we wtorek (14.05) o wsparcie poprosili białostockich radnych. Przedsiębiorcy uważają, że rozwiązania komunikacyjne budowanego węzła Porosły, doprowadzić mogą do bankructwa ich firm. Dlatego przyszli na komisję infrastruktury komunalnej rady miasta.

Protest przedsiębiorców w Porosłach, fot. Monika Kalicka
Protest przedsiębiorców w Porosłach, fot. Monika Kalicka

W związku z budową węzła Porosły tamtejsi przedsiębiorcy boją się bankructwa, o pomoc proszą radnych - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak podkreślali, nie są przeciwni tej inwestycji, ale nie rozumieją dlaczego z 6 zjazdów, które mieli wcześniej do swoich firm, po przebudowie mają zostać dwa. Co więcej - początkowo, jak ich informowano, miało być o jeden mniej, a teraz się okazuje, że o cztery. Dlatego walczą o przynajmniej jeden dodatkowy i swoje argumenty przedstawili radnym z komisji infrastruktury komunalnej. 

Ci z ewentualnymi działaniami chcą zaczekać najpóźniej do końca maja, bo do tego czasu Ministerstwo Infrastruktury, do którego w sprawie inwestycji odwołali się przedsiębiorcy, ma podjąć decyzję, czy uznać to odwołanie. Jak podkreślała zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Białymstoku - Marzena Dubowska, choć złożenie tego odwołania nie wstrzymało prac, to do czasu jego rozpatrzenia nie można wprowadzać żadnych zmian w projekcie. 

Węzeł drogowy Porosły - to sieć połączeń na wjeździe od strony Warszawy trasą S8, w połączeniu z drogą wojewódzką nr 676. Wiąże się m.in. z koniecznością stworzenia bezkolizyjnych przejść nad linią kolejową. Powstaną tam, m.in. dwupoziomowe skrzyżowania, rozjazdy, wiadukt nad torami, a droga wlotowa od strony Warszawy zostanie połączona z tzw. Trasą Generalską, czyli miejską obwodnicą dla ruchu tranzytowego.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Przedsiębiorcy blokowali przez godzinę trasę S8

26.04.2019, 16:42

Około godziny 13:00 zakończył się w piątek (26.04) protest przedsiębiorców pod Białymstokiem w okolicach Porosłów przy trasie S8 Warszawa-Białystok. Demonstranci protestowali przeciwko niekorzystnym - ich zdaniem - dla nich rozwiązaniom komunikacyjnym w związku z budową tzw. węzła Porosły przy tej trasie.


Drogowcy budują węzeł Porosły - kierowców czekają spore utrudnienia na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy [mapy]

23.04.2019, 05:39

W związku z budową węzła drogowego Porosły, od wtorku (23.04) zaczęły obowiązywać nowe zasady organizacji ruchu, w tym ruchu tranzytowego, na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy. Zmieniona organizacja w tym miejscu na obowiązywać do końca roku.


Mieszkańcy wsi Porosły nie chcą betoniarni pod swoimi oknami

16.03.2019, 14:24

Jak mówią, o kłopotliwej inwestycji dowiedzieli się w momencie, kiedy zapadły już pierwsze wiążące decyzje. Mieszkańcy podbiałostockiej wsi Porosły protestują przeciwko planom budowy mobilnej betoniarni w ich miejscowości.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok