Radio Białystok | Wiadomości | Plenerowa prezentacja słuchowiska "Życie na zderzaku. Białostockie drogi do wolności"

Plenerowa prezentacja słuchowiska "Życie na zderzaku. Białostockie drogi do wolności"

autor: Edyta Wołosik

23.06.2019, 07:45, akt. 07:49

Będzie można przenieść się w dawne czasy i poczuć klimat przedwojennego Białegostoku.

Nagrania do słuchowiska "Życie na zderzaku", fot. Monika Kalicka
Nagrania do słuchowiska "Życie na zderzaku", fot. Monika Kalicka

Na zakończenie Dni Miasta zaplanowano plenerową prezentację słuchowiska "Życie na zderzaku. Białostockie drogi do wolności" autorstwa naszych radiowych koleżanek: Agnieszki Czarkowskiej i Gabrieli Walczak. - Powstało ono we współpracy z Muzeum Pamięci Sybiru - mówi reprezentująca placówkę Anna Kietlińska.

Głównymi bohaterami są autentyczne postaci Michał Zalewski - mechanik, właściciel pierwszego warsztatu samochodowego w Białymstoku i Józef Kajewski z podbiałostockich Skrybicz, z komórki legalizacyjnej AK, który genialnie fałszował dokumenty w czasie okupacji niemieckiej. Te role zagrali aktorzy białostockiego teatru lalek: Ryszard Doliński i Mateusz Smaczny.

- Akcja dzieje się w sowieckim łagrze w Ostaszkowie w latach 1944 - 46, ale będzie też można poczuć klimat przedwojennego Białegostoku - mówi współautorka słuchowiska Agnieszka Czarkowska.

Początek plenerowej prezentacji słuchowiska "Życie na zderzaku. Białostockie drogi do wolności" o 20:00 na dziedzińcu Wydziału Sztuki Lalkarskiej (przy ul. Sienkiewicza 14).

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Anna Kietlińska i Agnieszka Czarkowska

19.06.2019, 11:23

"To, że słuchowisko pokażemy w plenerze, w konkretnej rzeczywistości białostockiej, to otworzy nam słuchowisko na przestrzeń, ale jednocześnie pozostajemy w kręgu intymności - w konkretnych miejscach, w konkretnych murach, wśród konkretnych ludzi i w konkretnej opowieści" - mówi Anna Kietlińska.


Mateusz Smaczny

12.06.2019, 11:55

"To była moja pierwsza rola, debiut. To, że uśmiechnęła się do mnie ta nagroda - w najśmielszych snach się tego nie spodziewałem" - mówi białostocki aktor.


Ryszard Doliński

28.05.2019, 12:50

Mam co robić w teatrze i nie tylko w teatrze, więc szybko mi poszczególne realizacje wypadają z głowy i tak samo ta realizacja "Życia na zderzaku" odsunęła się w czasie i nagle buch! - Ryszard Doliński jest zaskoczony nagrodą.


Aktorzy BTL-u Ryszard Doliński i Mateusz Smaczny otrzymali nagrody na festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie

28.05.2019, 09:15

Aktorzy Białostockiego Teatru Lalek: Ryszard Doliński i Mateusz Smaczny otrzymali nagrody aktorskie na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TVP "Dwa Teatry" w Sopocie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok