Radio Białystok | Wiadomości | Chętny do objęcia stanowiska dyrektora OiFP Konrad Szczebiot pisze kolejne odwołania

Chętny do objęcia stanowiska dyrektora OiFP Konrad Szczebiot pisze kolejne odwołania

autor: Wojciech Szubzda

18.07.2019, 12:47, akt. 17:57

Jeden z chętnych do objęcia stanowiska dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej Konrad Szczebiot pisze kolejne odwołania do komisji konkursowej. Jego zgłoszenie urzędnicy odrzucili z powodów formalnych. Wskazują, że nie ma udokumentowanego trzyletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

On sam nie zgadza się z decyzją komisji konkursowej. W swoim odwołaniu pisze, że ma doświadczenie eksperckie i doświadczenie zarządzania stowarzyszeniami artystycznymi i twórczymi.

W uzupełnieniu odwołania Konrad Szczebiot powołuje się na inny konkurs dyrektora placówki podległej Urzędowi Marszałkowskiemu, czyli Książnicy Podlaskiej. Szczebiot twierdzi, że w 2016 roku ówczesny zarząd województwa dopuścił do konkursu osobę, która miała jedynie doświadczenie w kierowaniu stowarzyszeniami. Powołując się na ten precedens Konrad Szczebiot ponawia swój apel o dopuszczenie go do przesłuchań w konkursie na kandydata na dyrektora Opery.

Jak mówi rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego - Izabela Smaczna-Jórczykowska odwołaniami zajmie się komisja konkursowa. Na razie nie zebrała się w tej sprawie, ma to zrobić w najbliższym czasie. Wówczas odpowiedź dostanie Konrad Szczebiot.

Przypomnijmy - minister kultury nie zgodził się na przedłużenie umowy bez konkursu dotychczasowemu dyrektorowi Damianowi Tanajewskiemu. A jego kontrakt wygasa 31 sierpnia. Dlatego komisja konkursowa chce jeszcze w sierpniu wyłonić nowego dyrektora placówki. Do konkursu zgłosiło się 6 osób, z czego 5 spełniło wymogi formalne i przeszło do drugiego etapu.

| red: mag, sk, ary

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


OiFP poszukuje odtwórców głównych ról musicalu "Jesus Christ Superstar"

3.07.2019, 08:44

Odtwórców ról Jezusa i Judasza szuka Opera i Filharmonia Podlaska. Chodzi o słynną rock - operę "Jesus Christ Superstar".


OiFP i WOAK będą miały nowych dyrektorów

31.05.2019, 07:34

Nowych dyrektorów będą mieć dwie duże placówki kulturalne w Podlaskiem. Chodzi o białostocką Operę i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. Zarząd województwa ogłosił właśnie konkurs.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok