Radio Białystok | Wiadomości | Policja ustaliła już tożsamość 72 osób, które łamały prawo w trakcie Marszu Równości w Białymstoku

Policja ustaliła już tożsamość 72 osób, które łamały prawo w trakcie Marszu Równości w Białymstoku

autor: Wojciech Szubzda

24.07.2019, 10:06, akt. 14:55

Podlaska policja ustaliła już tożsamość 72 osób, które łamały prawo podczas Marszu Równości w Białymstoku.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Specjalna grupa białostockich policjantów cały czas analizuje materiały wideo i identyfikuje sprawców przestępstw i wykroczeń. To kontrmanifestanci, którzy atakowali uczestników marszu. Rzucali w nich kamieniami, petardami czy jajkami, a także wyzywali.Sąd aresztował mężczyznę za pobicie 14-latka przed Marszem RównościTymczasem do aresztu na 2 miesiące trafił mieszkaniec powiatu monieckiego. 24-latek podejrzany jest o pobicia: 14-latka oraz drugiej osoby na ulicy Suraskiej w Białymstoku.

Do białostockiej prokuratury wpływa coraz więcej wniosków o ściganie sprawców sobotniego ataku na uczestników marszu równości i zabezpieczających go policjantów. - Aktualnie prowadzonych jest tam  6 spraw związanych z incydentami podczas marszu.

- Dwa postępowania dotyczą występków związanych z usiłowaniem naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji. Jedna sprawa dotyczy kierowania gróźb karalnych w kierunku funkcjonariuszy. Kolejne postępowanie dotyczy udziału w pobiciu. Tutaj zarzuty ogłoszono dwóm osobom. Kolejne postępowanie dotyczy narażenia jedenastomiesięcznego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - mówi Anita Suchorowska z Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe.

W tych przypadkach policja już ustaliła sprawców, a jeden z nich - podejrzany o pobicie 14-latka na dwa miesiące trafił do aresztu. Prokurator Anita Suchorowska dodaje, że cały czas z policji docierają kolejne materiały do spraw. Zgłaszają się też poszkodowani podczas marszu, jak na przykład pobita 13-latka. W tym przypadku prokurator zdecydował o wszczęciu dochodzenia z urzędu.

Do tej pory podlaska policja ustaliła już tożsamość 72 osób, które łamały prawo podczas Marszu Równości w Białymstoku. Zajmuje się tym specjalna grupa białostockich policjantów, która cały czas analizuje materiały wideo i identyfikuje sprawców przestępstw i wykroczeń. To kontrmanifestanci, którzy atakowali uczestników marszu. Rzucali w nich kamieniami, petardami czy jajkami, a także wyzywali.

źródło: PAP | red: mag, rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Artur Kosicki złożył zawiadomienie ws. niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Białegostoku

24.07.2019, 15:27

W środę (24.07) Artur Kosicki złożył zawiadomienie do prokuratury ws. niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.


Białostocka studentka chce walczyć o pozytywny wizerunek miasta

23.07.2019, 20:37

Sobotnie wydarzenia związane z Marszem Równości rozniosły się szerokim echem po całym świecie. Białystok przedstawiany jest przez ogólnoświatowe media jako miasto homofobiczne i nacjonalistyczne.


Władze Jagiellonii Białystok wydały stanowisko ws. zajść związanych z Marszem Równości

23.07.2019, 20:09

Po trzech dniach od Marszu Równości głos zabierają władze Jagiellonii Białystok. 


Sąd aresztował mężczyznę za pobicie 14-latka przed Marszem Równości

23.07.2019, 19:46

Zaatakował nastolatka idącego na Marsz Równości w Białymstoku - teraz najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.


Niski przelot śmigłowca nad marszem w Białymstoku. SG: Kontrola jest prowadzona w trybie pilnym

23.07.2019, 15:39

Kontrola dotycząca niskiego przelotu śmigłowca podczas zabezpieczania marszu równości w Białymstoku została wszczęta już w sobotę; jest prowadzona w trybie pilnym - poinformowała chor. sztab. Anna Michalska z sekcji prasowej Komendy Głównej Straży Granicznej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


Jarmark w wigierskim klasztorze, fot. Anna Przybycień
WARTO TAM BYĆ
15.08.2020, 08:35, akt. 08:49

Dwudniowy Jarmark Wigierski


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok