Radio Białystok | Wiadomości | Mateusz Morawiecki w Grajewie: gratuluję pomysłu na rewitalizację parku

Mateusz Morawiecki w Grajewie: gratuluję pomysłu na rewitalizację parku

25.08.2019, 18:19, akt. 18:22

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w niedzielę (25.08) rewitalizowany Park Solidarności w Grajewie. Gratulował inwestycji, która - jak zauważył - może być współfinansowana przez budżet państwa m.in. dzięki uszczelnieniu podatków.

Mateusz Morawiecki w Grajewie: gratuluję pomysłu na rewitalizację parku, fot. Paweł Wądołowski
Mateusz Morawiecki w Grajewie: gratuluję pomysłu na rewitalizację parku, fot. Paweł Wądołowski

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Grajewo - relacja Pawła Wądołowskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak zauważył Mateusz Morawiecki, miejski park, nazwany Parkiem Solidarności będzie miejscem, w którym "mieszkańcy będą mogli oddychać czystym powietrzem, gdzie będzie wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, ścieżki rowerowe oczka wodne itp.". Gratulował mieszkańcom tego, że rewitalizacja połączy miasto z ekologią, co - jak zauważył - wcale nie tak łatwo zrobić. Jak dodał, park będzie służył mieszkańcom przez lata. 

Jestem przekonany, że to miejsce będzie służyło nie tylko mieszkańcom Grajewa, ale również okolicznych miejscowości, którzy będą tu przychodzili z przyjemnością ze swoimi dziećmi i wnukami

- ocenił premier.

Mateusz Morawiecki powiedział też, że inwestycja jest współfinansowana przez budżet państwa. - To wszystko jest możliwe dzięki skutecznemu zarządzaniu finansami publicznymi, uszczelnieniu podatkowemu - mówił. - Niech to będzie też oddanie hołdu wszystkim działaczom Solidarności i opozycji antykomunistycznej - dodał szef rządu.

W Grajewie premierowi towarzyszyli m.in. pochodzący z Grajewa wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, burmistrz miasta Dariusz Latarowski, marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki oraz wiceminister SWiA Jarosław Zieliński.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Jan Krzysztof Ardanowski [wideo]

25.08.2019, 16:21

"My Polacy mamy za co dziękować polskiej wsi" - mówił w Kolnie podczas Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.


Minister rolnictwa podkreślał w Kolnie, że polska wieś zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe

25.08.2019, 15:33

To przede wszystkim podziękowanie rolnikom za ich pracę. Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi" odbywa się w niedzielę (25.08) w Kolnie. Biorą w nim udział premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski


Premier: 1000 zł dopłaty do hektara, jeśli straty od suszy przekraczają 70 proc.

25.08.2019, 15:29

Rolnicy dotknięci suszą dostaną 1000 zł dopłaty do hektara, jeśli straty są wyższe niż 70 proc. - ogłosił premier Mateusz Morawiecki podczas II Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" w Kolnie. Według ministra rolnictwa, wypłaty powinny ruszyć we wrześniu.


Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi" w Kolnie – premier podziękował rolnikom za ich pracę

25.08.2019, 05:14

To przede wszystkim podziękowanie rolnikom za ich pracę. Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi" odbywa się w niedzielę (25.08) w Kolnie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

W piątek (28.02) w białostockiej Zmianie Klimatu koncert Julii Marcell. Transmisja w Polskim Radiu Białystok od 19:10. Artystka zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty “Skull Echo”, którą promuje singiel “Moment i wieczność”.

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogozińskifot. Adam Dąbrowski
REGION
25.02.2020, 22:20, akt. 26.02.2020, 08:39

OSP w Przytułach ma nowy wóz strażacki

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok