Radio Białystok | Wiadomości | Rok więzienia za pomoc w porwaniu kobiety i jej dziecka w Białymstoku

Rok więzienia za pomoc w porwaniu kobiety i jej dziecka w Białymstoku

autor: Marta Nazarko

24.09.2019, 07:10, akt. 10:57

Na rok więzienia skazał we wtorek (24.09) Sąd Rejonowy w Białymstoku mężczyznę, któremu prokuratura zarzuciła pomoc ojcu 3-letniej Amelki w bezprawnym pozbawieniu wolności dziewczynki i jej matki.

fot. Marta Nazarko
fot. Marta Nazarko

Rok więzienia za pomoc w porwaniu kobiety i jej dziecka w Białymstoku - relacja Marty Nazarko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Sąd uwzględnił wniosek o skazanie bez przeprowadzania rozprawy.

Do porwania kobiety i jej córki doszło 7 marca na jednym z białostockich osiedli. Jak podawała policja, dwaj sprawcy wepchnęli 25-latkę i jej 3-letnią córkę do samochodu i odjechali. Kilkaset metrów dalej porzucili ciemnoniebieskiego citroena, którym uciekali i przesiedli się do kolejnego auta.

Jeszcze tego samego dnia po południu, w związku z zaginięciem dziecka, ogłoszony został tzw. Child Alert, opublikowany był również wizerunek matki dziecka, a dzień później zdjęcia męża porwanej kobiety - ojca dziecka. To on w Łomży wypożyczył samochód użyty do uprowadzenia.

Akcja poszukiwawcza trwała ponad dobę. Jak wynika z informacji ze śledztwa, następnego dnia między porywaczami doszło do kłótni w samochodzie, z czego skorzystała uprowadzona kobieta wraz z dzieckiem opuszczając pojazd. W okolicach Ostrołęki (Mazowieckie) zabrał ją z drogi kierowca, który przekazał matkę i jej córkę w ręce policji.

W związku z tymi wydarzeniami zatrzymani zostali Cezary R., czyli ojciec dziecka - mąż 25-latki, oraz jego znajomy. To właśnie wobec tego drugiego mężczyzny zapadł we wtorek wyrok; przyznał się on do swojej roli w przestępstwie i opisał jego szczegóły. Zgodził się on na wyrok skazujący bez przeprowadzania rozprawy. Śledztwo w sprawie Cezarego R. wciąż trwa.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sąd przedłużył areszt ws. porwania 3-latki i jej matki w Białymstoku

27.08.2019, 18:45

Białostocki sąd rejonowy uwzględnił wniosek prokuratury i przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt mężczyzny, podejrzanego o bezprawne pozbawienie wolności 3-letniej córki i jej matki. Postanowienie nie jest prawomocne; zaskarżył je obrońca podejrzanego.


Kolejne zażalenia na areszt podejrzanego o pozbawienie wolności żony i córki

20.03.2019, 14:26

Do Sądu Rejonowego w Białymstoku wpłynęły kolejne zażalenia na areszt tymczasowy mężczyzny, podejrzanego o bezprawne pozbawienie wolności żony i córki. Zażalenie złożyli drugi z obrońców i sam podejrzany - poinformowała w środę (20.03) rzecznik tego sądu Beata Wołosik.


Obrońca podejrzanego o pozbawienie wolności żony i córki złożył zażalenie na areszt

14.03.2019, 16:51

Do Sądu Rejonowego w Białymstoku wpłynęło w czwartek (14.03) zażalenie na tymczasowe aresztowanie Cezarego R. - podejrzanego o pozbawienie wolności żony i córki. Złożył je jego obrońca.


Prokuratura wnioskuje o areszt wobec mężczyzn podejrzanych o pozbawienie wolności kobiety i jej dziecka

9.03.2019, 14:00

Śledczy wnioskują o areszt dla dwóch mężczyzn, którym postawiono zarzut bezprawnego pozbawienia wolności 25-letniej kobiety i 3-letniej córki. Podejrzani, w tym ojciec dziecka i mąż 25-latki, byli przesłuchiwani w sobotę przez prokuraturę.


25-letnia kobieta i jej 3-letnia córka Amelka odnalezione w okolicach Ostrołęki

9.03.2019, 07:00

25-latka i jej 3-letnia córka zostały odnalezione w Ostrołęce w województwie mazowieckim, zatrzymano dwie osoby podejrzewane o udział w ich uprowadzeniu - poinformował zastępca szefa Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok