Radio Białystok | Wiadomości | KO złożyło protest w sprawie wyborów do Senatu w trzech okręgach - w tym w łomżyńsko-suwalskim

KO złożyło protest w sprawie wyborów do Senatu w trzech okręgach - w tym w łomżyńsko-suwalskim

22.10.2019, 14:31, akt. 15:22

Koalicja Obywatelska złożyła protest wyborczy w sprawie wyborów do Senatu w trzech okręgach: Jelenia Góra, Łomża i Pabianice. Zdaniem polityków KO, doszło tam do sytuacji, które mogą być podstawą do unieważnienia wyborów.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

Koalicja Obywatelska domaga się m.in. unieważnienia głosowania w okręgu łomżyńsko-suwalskim, gdzie wybory wygrał Marek Komorowski, kandydat PiS zgłoszony w miejsce zmarłego Kornela Morawieckiego. 

Robert Tyszkiewicz z Platformy Obywatelskiej powiedział, że nowy kandydat został zgłoszony z naruszeniem obowiązujących przepisów. 

Jest absolutnie jasne, że jeżeli Kornel Morawiecki zmarł trzynaście dni przed wyborami, to nie można z zachowaniem terminu piętnastodniowego zgłosić w jego miejsce nowego kandydata. 

- powiedział na konferencji prasowej Robert Tyszkiewicz

Do chwili złożenia protestów przez Koalicję Obywatelską do Sądu Najwyższego trafiły 53 inne protesty w sprawie wyborów z 13 października. 

źródło: IAR | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Wpłynął protest wyborczy w sprawie startu Marka Komorowskiego na senatora

21.10.2019, 19:02

Czy senator z województwa podlaskiego został wybrany niezgodnie z prawem? Ma to rozstrzygnąć Sąd Najwyższy, do którego wpłynął już pierwszy protest wyborczy.


Czy wybory do Senatu w okręgu suwalsko-łomżyńskim zostaną powtórzone? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

21.10.2019, 14:56

W polityce, jak w sporcie. Trzeba umieć przegrywać. Tymczasem pewna gazeta doniosła w końcu minionego tygodnia, że bliżej nieokreślona grupa obywateli złoży w Sądzie Najwyższym protest dotyczący wyboru Marka Komorowskiego z Prawa i Sprawiedliwości na funkcję senatora z okręgu suwalsko-łomżyńskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok