Radio Białystok | Wiadomości | Jest akt oskarżenia w sprawie porwania 5-letniej Amelki i jej matki w Białymstoku

Jest akt oskarżenia w sprawie porwania 5-letniej Amelki i jej matki w Białymstoku

autor: Ryszard Minko

23.10.2019, 11:27, akt. 11:47

Zdaniem śledczych pozbawił żonę i trzyletnią córkę wolności - teraz grozi mu do 5 lat więzienia. Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec 36-letniego Cezarego R.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

Mężczyzna wraz ze znajomym, na początku marca na białostockim osiedlu Dziesięciny siłą wciągną do samochodu żonę i córkę. 

Mężczyzna odpowie za bezprawne pozbawienie wolności, bo po pierwsze - kobieta z dzieckiem została siłą wciągnięta do samochodu, a po drugie nie mogła go opuścić, bo porywacze zaryglowani drzwi 

- mówi rzecznik prokuratury okręgowej w Białymstoku Łukasz Janyst.

Chwilę po uprowadzeniu kobiety z dzieckiem porywacze porzucili wynajęty samochód i przesiedli się do innego pojazdu. Trzyletnia Amelka i jej mama poszukiwane były w całej Polsce po tym jak policja uruchomiła specjalną procedurę Child Alert. Udało je się odnaleźć po dobie poszukiwań w województwie mazowieckim.

Oskarżony zaprzecza, by było to porwanie. Wyjaśnia, że żona z córką podróżowały z nim i jego znajomym dobrowolnie – mówi prokurator Łukasz Janyst.

Prokuratura postawiła mu także zarzut bezprawnego umieszczenia w samochodzie żony lokalizatora GPS, dzięki któremu mógł wiedzieć, gdzie kobieta aktualnie przybywa. Małżeństwo mieszkało w Niemczech, jednak w chwili porwania kobieta wraz z córką przebywała w Białymstoku u matki. Małżeństwo było w trakcie rozwodu. Mężczyzna już wcześniej starał się o odebranie córki matce, jednak białostocki sąd się na to nie zgodził.

Jak informuje prokuratura, oskarżony nie był do tej pory karany, choć rok wcześniej Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód postawiła mu zarzut udziału w innym podobnym porwaniu.

Natomiast wspólnik porwania Amelki miesiąc temu usłyszał nieprawomocny wyrok białostockiego sądu, który skazał go na rok więzienia.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rok więzienia za pomoc w porwaniu kobiety i jej dziecka w Białymstoku

24.09.2019, 07:10

Na rok więzienia skazał we wtorek (24.09) Sąd Rejonowy w Białymstoku mężczyznę, któremu prokuratura zarzuciła pomoc ojcu 3-letniej Amelki w bezprawnym pozbawieniu wolności dziewczynki i jej matki.


Podejrzany o porwanie żony i córki wyszedł na wolność - sąd uwzględnił zażalenie

3.09.2019, 15:08

Sąd Okręgowy w Białymstoku uwzględnił zażalenie 36-letniego Cezarego R. na decyzję o przedłużeniu tymczasowego aresztowania i zwolnił go do domu.


Sąd przedłużył areszt ws. porwania 3-latki i jej matki w Białymstoku

27.08.2019, 18:45

Białostocki sąd rejonowy uwzględnił wniosek prokuratury i przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt mężczyzny, podejrzanego o bezprawne pozbawienie wolności 3-letniej córki i jej matki. Postanowienie nie jest prawomocne; zaskarżył je obrońca podejrzanego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Urodziny PRB

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok