Radio Białystok | Wiadomości | Dziękujemy Wam! Razem zebraliśmy blisko 12 tys. zł na prezenty dla polskich dzieci na Białorusi

Dziękujemy Wam! Razem zebraliśmy blisko 12 tys. zł na prezenty dla polskich dzieci na Białorusi

30.11.2019, 07:32, akt. 2.12.2019, 14:28

Dzięki hojności naszych Słuchaczy zebraliśmy blisko 12 tysięcy złotych na prezenty dla dzieci, które uczą się języka polskiego za naszą wschodnią granicą.

Anna Kietlińska i Wojciech Kujałowicz, fot. Monika Kalicka
Anna Kietlińska i Wojciech Kujałowicz, fot. Monika Kalicka

Za nami 2. edycja akcji "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi" - podsumowanie Olgi Gordiejew

Obraz "Martwa natura z lustrem" Żanny Stebnowskiej kupił nasz Słuchacz - p. Krzysztof za 1100 zł - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Nasi Słuchacze nie zawiedli i w tegorocznej, całotygodniowej akcji "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi" udało nam się zebrać prawie 5 tysięcy złotych więcej niż w roku ubiegłym.

To wspólna inicjatywa Związku Polaków na Białorusi, białostockiego oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" i Radia Białystok. Podczas aukcji obrazów malarzy grodzieńskich zgromadziliśmy w sumie 11 950 złotych na prezenty dla polskich dzieci.


- Satysfakcja jest ogromna - podkreśla prezes podlaskiego oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" Anna Kietlińska. W ubiegłym roku za blisko 7 tysięcy złotych "Wspólnota Polska" zrobiła tysiąc paczek. Teraz udało nam się zebrać kilka tysięcy więcej. - Słuchacze nie zawiedli, bo ujęła ich idea akcji - przekonuje dyrektor programowy Radia Białystok Mirosław Bielawski.


Podczas tegorocznych aukcji najdrożej - za 3 tysiące złotych - zlicytowaliśmy pracę Walerego Stratowicza "Michał Anioł". Kupił ją ks. Krzysztof Szakiel - posłuchaj rozmowy.Codziennie licytowaliśmy dwa obrazy malarzy grodzieńskich. W piątek (29.11) - czyli ostatniego dnia naszej akcji - były to "Martwa natura z lustrem" Żanny Stebnowskiej i "Pejzaż z kościołem" Walentyny Brysacz.Obraz "Martwa natura z lustrem" Żanny Stebnowskiej za 1100 zł kupił pan Krzysztof.


"Pejzaż z kościołem" Walentyny Brysacz za 800 zł wylicytował pan Andrzej.


Żanna Stebnowska

Urodziła się w 1968 r. w Brześciu. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Witebsku, wydział  Malarstwa i Grafiki. Od 2004 r pracuje jako nauczyciel rysunku i malarstwa w Szkole Plastycznej w Brześciu. Bierze udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju, uczestnik międzynarodowych plenerów malarskich. Swoje prace wykonuje w różnych technikach m.in. batik, akwarela, gwasz, aplikacja, olej. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów-Plastyków “Mostek” w Brześciu.


Walentyna Brysacz 

Urodziła się w malowniczej miejscowości Sonicze nad Kanałem Augustowskim. Ukończyła Grodzieński Uniwersytet Państwowy im. Janki Kupały. Uprawia  malarstwo. W 2004 roku otrzymała odznaczenie Ministerstwa Kultury Republiki Białoruś „Za zasługi dla rozwoju kultury na Białorusi”. W 2011 r. została laureatem nagrody im. A. Dubko w dziedzinie kultury i sztuki i otrzymała wyróżnienie "Artysta-malarz roku". Jest organizatorem 11 plenerów malarskich nad Kanałem Augustowskim. Prezes Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB. Prezentuje swoje prace w kraju i zagranicą. W swoim dorobku ma 12 wystaw indywidualnych. Inspiracje czerpie z otaczającej ją przyrody, z rodzinnych miejsc i ciekawych spotkań.


| red: sk, zmj, mak

ZOBACZ TEŻ:


Maria Juźwiuk i dr Jerzy Juźwiuk

28.11.2019, 15:09

- Satysfakcja jest ogromna - mówi dr Jerzy Juźwiuk, który wziął udział w naszej charytatywnej akcji "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi". - Jestem dumna z taty - dodaje jego córka.


Za nami półmetek akcji "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi" - czwartkowe licytacje przyniosły ponad 3 tys. zł

28.11.2019, 07:07

Dzięki hojności naszych słuchaczy zebraliśmy już ponad 10 tysięcy złotych na prezenty dla dzieci, które uczą się języka polskiego za naszą wschodnią granicą.


Trzeci dzień licytacji obrazów na naszej antenie - akcja "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi"

27.11.2019, 08:10

6,8 tys. zł udało nam się już zebrać w ramach naszej przedświątecznej akcji "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi". W środę (27.11) na naszej antenie trzeci dzień licytacji obrazów grodzieńskich artystów.


Rekordowe 3 tys. zł za obraz "Michał Anioł" - akcja "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi"

26.11.2019, 07:08

1100 złotych udało się zebrać podczas pierwszego dnia naszej akcji "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi". We wtorek (26.11) kolejne dwa obrazy licytowaliśmy na naszej antenie. Praca Walerego Stratowicza "Michał Anioł" została wylicytowana za rekordowe 3 tys. zł, a Kostina Brateanu za 800 zł.


Andżelika Borys [wideo]

25.11.2019, 11:35

"Rok temu kupiliśmy prawie tysiąc paczek, zorganizowaliśmy choinkę. To jest bardzo ważne, żeby dzieci, które uczą się języka polskiego w ośrodkach na Białorusi miały taką możliwość, by dostać prezent od świętego Mikołaja" - mówi Andżelika Borys.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Premiera musicalu „Jesus Christ Superstar”

W piątek (28.02) w białostockiej Zmianie Klimatu koncert Julii Marcell. Transmisja w Polskim Radiu Białystok od 19:10. Artystka zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty “Skull Echo”, którą promuje singiel “Moment i wieczność”.

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogozińskifot. Adam Dąbrowski
REGION
25.02.2020, 22:20, akt. 26.02.2020, 08:39

OSP w Przytułach ma nowy wóz strażacki

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok