Radio Białystok | Wiadomości | Szkoła Podstawowa w Kruszewie będzie zlikwidowana

Szkoła Podstawowa w Kruszewie będzie zlikwidowana

autor: Marcin Mazewski

30.12.2019, 12:31, akt. 18:02

Jest opinia Podlaskiego Kuratora Oświaty w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Kruszewie. O zamknięcie placówki, która generuje zbyt wysokie koszty, po raz kolejny wnioskował burmistrz Choroszczy.

Fotolia.com
Fotolia.com

Dotąd decyzje kuratora były negatywne.

- Podlaski Kurator Oświaty postanowił pozytywnie zaopiniować zamiar likwidacji Szkoły Podstawowej w Kruszewie z dniem 31 sierpnia 2020 roku, po analizie wniosku, który złożył burmistrz gminy Choroszcz - mówi rzecznik Podlaskiego Kuratora Oświaty Małgorzata Palanis.

Obecnie w szkole w Kruszewie uczy się 16 dzieci w czterech oddziałach, w tym 3 łączonych. W przyszłości dzieci miałoby być tam jeszcze mniej.

- Czynnik demograficzny i brak perspektywy na to, że ta liczba dzieci będzie większa. To zdecydowało o tym, że pani kurator podjęła taką decyzję. Też patrząc z perspektywy roku poprzedniego, wówczas były też bardzo silne protesty rodziców, którzy prosili kuratora o to, by zachować szkołę. Natomiast w tym roku takich protestów nie było już - dodaje Małgorzata Palanis.

Placówka w Kruszewie powstała w 1927 roku w hołdzie marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i nosi jego imię. Przy szkole funkcjonuje także przedszkole, którego wniosek o likwidację nie dotyczy.

| red: mag, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Szkoła podstawowa w Karolinie do zamknięcia - zezwoliło na to Podlaskie Kuratorium Oświaty

4.12.2019, 16:22

Podlaskie Kuratorium Oświaty zezwoliło na zamknięcie szkoły podstawowej w Karolinie. Wnioskowały o to władze gminy Giby, które swój krok tłumaczą wysokimi kosztami i brakiem dzieci w placówce. Obecnie uczęszcza tam dziesięcioro przedszkolaków.


Radni gminy Choroszcz znów zagłosowali za likwidacją szkoły w Kruszewie

22.11.2019, 08:55

Radni gminy Choroszcz po raz kolejny zagłosowali za likwidacją szkoły w Kruszewie. Poprzednią uchwałę o zamknięciu placówki negatywnie zaopiniował Podlaski Kurator Oświaty. Jego decyzję podtrzymał minister edukacji. Spór w tej sprawie rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.


Rodzice uczniów z podstawówki w Ptakach protestują przeciwko likwidacji części klas

18.10.2019, 13:52

Albo reorganizacja szkół w gminie, albo zabraknie pieniędzy na jakiekolwiek inwestycje. Tak wójt gminy Turośl odpowiada rodzicom uczniów w Ptakach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok