Radio Białystok | Wiadomości | Funkcjonariusze KAS i straży granicznej zatrzymali transport nielegalnego tytoniu

Funkcjonariusze KAS i straży granicznej zatrzymali transport nielegalnego tytoniu

15.01.2020, 08:53, akt. 09:01

Ponad 142 kg tytoniu zabezpieczyli we wspólnej akcji w Podlaskiem funkcjonariusze KAS z Łomży i Straży Granicznej z placówek w Augustowie i Gdańsku.

źródło: Podlaska KAS
źródło: Podlaska KAS

Należności podatkowe służby wyliczyły na ponad 150 tys. zł; zarzuty usłyszały dwie osoby - podała w środę (15.01) Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.


Ładunek był przewożony w osobowym fordzie, zatrzymanym do kontroli na terenie podlaskiej gminy Śniadowo. Podróżowało nim dwoje mieszkańców województwa śląskiego. Z ustaleń służb wynikało, że w aucie może być przewożony nielegalny tytoń. Podczas przeszukania samochodu, w bagażniku oraz na tylnej kanapie funkcjonariusze znaleźli siedem worków, w których było w sumie ponad 142 kg tytoniu do palenia, bez polskich znaków skarbowych akcyzy.


- Wobec 28-letniej kobiety oraz 27-letniego mężczyzny funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczone zostały worki z tytoniem. Mieszkańcy woj. śląskiego odpowiedzą teraz przed sądem. Grożą im wysokie kary grzywny oraz przepadek nielegalnego towaru - poinformował asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego IAS w Białymstoku.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy funkcjonariusze wykryli przemyt papierosów w przesyłkach kurierskich

14.01.2020, 11:48

Przesyłki z przemytem papierosów do adresatów w Wielkiej Brytanii wykryli funkcjonariusze KAS w czasie kontroli w białostockim oddziale jednej z firm kurierskich. W pięciu przesyłkach nadanych na Litwie było łącznie blisko 2,4 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.


W Bobrownikach funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt ponad 3 tys. paczek papierosów

13.01.2020, 10:41

3,2 tys. paczek papierosów znaleźli funkcjonariusze KAS w specjalnie przygotowanych skrytkach w trzech samochodach z Białorusi. Skontrolowano je na przejściu granicznym w Bobrownikach. Wartość zatrzymanej kontrabandy została oszacowana na ponad 48 tys. zł.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok