Radio Białystok | Wiadomości | Sądy w Białymstoku pracują bez zmian

Sądy w Białymstoku pracują bez zmian

autor: Marta Nazarko

28.01.2020, 15:36, akt. 16:31

Białostockie sądy pracują normalnie - terminy rozpraw nie są odwoływane w związku z ostatnią uchwałą Sądu Najwyższego. 

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Ten stwierdził, że sędziowie powołani przez nową KRS nie powinni orzekać. W Sądzie Okręgowym w Białymstoku dotyczy to dwojga sędziów: Beaty Gnatowskiej, która pełni obecnie funkcję prezesa Sądu Rejonowego i Piotra Kozłowskiego z Wydziału Cywilnego. 

Jak informuje rzecznik Sądu Okręgowego, sędzia Dariusz Gąsowski - doszło w ostatnim czasie do odwołania terminów dwóch spraw, w których orzeka sędzia Kozłowski - nie miało to jednak związku z uchwałą Sądu Najwyższego. W jednym przypadku cofnięto powództwo, w drugim - taki był wniosek pełnomocnika pozwanego. Wyznaczone są kolejne terminy rozpraw i nie są odwoływane.  

W Sądzie Apelacyjnym chodzi o troje sędziów, w tym prezesa tego sądu - sędziego Krzysztofa Adamiaka. Jest on obecnie na urlopie, ale jak informuje rzecznik Sądu Apelacyjnego, sędzia Janusz Sulima - jest to urlop zaplanowany wcześniej i nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją. Sędzia Adamiak pracuje w Wydziale Cywilnym, z tego wydziału sprawa dotyczy też sędzi Grażyny Wołosowicz - jej sprawy także nie są odwoływane. Trzecim sędzią w Sądzie Apelacyjnym powołanym przez nową KRS jest sędzia Sławomir Wołosik. Jak informuje sędzia Sulima - są wyznaczone terminy spraw, w którym ma orzekać sędzia Wołosik, na razie nie zapadły żadne decyzje, co do ich odwołania.


| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Białostocki sędzia w rankingu najbardziej wpływowych prawników

28.01.2020, 09:20

Sędzia Sądu Rejonowego w Białymstoku - Paweł Hempel - po raz drugi znalazł się w rankingu 50. najbardziej wpływowych prawników przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.


Mieszkańcy regionu przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu ws. sądownictwa

19.12.2019, 07:24

Kilkaset osób w Białymstoku przyłączyło się w środę (18.12) do ogólnopolskiego protestu w obronie wymiaru sprawiedliwości. Podobny protest był również w Łomży.


Sądy i KRS, handel w niedziele, zmiany w Nowoczesnej

27.11.2017, 13:11

Ostatnie głosowania w Sejmie w sprawie sądów i KRS, zmiany ordynacji wyborczej i handlu w niedziele, zbliżające się wybory samorządowe i zmiana na stanowisku lidera Nowoczesnej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok