Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 15 mln zł z UE na inwestycje wodno-kanalizacyjne w Podlaskiem

Ponad 15 mln zł z UE na inwestycje wodno-kanalizacyjne w Podlaskiem

30.01.2020, 15:00, akt. 15:22

Ponad 15 mln zł unijnego dofinansowania dla 15 podlaskich samorządów na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową przyznał zarząd województwa podlaskiego. W czwartek wręczono samorządowcom symboliczne czeki.

Fot. Małgorzata Sawicka / UMWP
Fot. Małgorzata Sawicka / UMWP

Pieniądze na dotacje pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. To druga transza środków w tym konkursie. Pod koniec listopada ubiegłego roku władze województwa podpisały umowy dotyczące 23 inwestycji o wartości ponad 30 mln zł - mówił w czwartek marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Dodał, że urząd zabiegał o to, by Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwiększyło alokację środków w tym konkursie; resort ją zwiększył i dzięki temu była możliwość dofinansowania kolejnych projektów. Kosicki zapewnił, że uda się zrealizować wszystkie zakwalifikowane do dofinansowania projekty. "Gratuluję, wnioski dobrze złożone" - powiedział do zebranych samorządowców Kosicki.

W czwartek (30.01) wręczono symboliczne czeki poszczególnym gminom, bo to one mogły zgłaszać do konkursu projekty. Dotyczyły one m.in. budowy wodociągów, stacji uzdatniania wody czy oczyszczalni ścieków. Jak mówił wicemarszałek Stanisław Derehajło, cieszy go fakt, iż wiele wniosków zawierało także inwestycje w energię odnawialną  instalacji do obsługi ścieków czy wodociągów.

Za ponad 1,3 mln zł z UE gmina Dobrzyniewo Duże wybuduje stację uzdatniania wody we wsi Obrubniki wraz z instalacją paneli fotowoltaicznych i budową oczyszczalni ścieków w tej miejscowości.

W gminie Nowogród za ponad 1,9 mln zł dofinansowania przebudowana zostanie stacja uzdatniania wody oraz rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Nowogrodzie, a w jednej z miejscowości na terenie gminy wybudowana powstanie oczyszczalnia ścieków.

Blisko 2 mln zł dotacji otrzyma Michałowo. Przebudowana zostanie stacja do uzdatniania wody wraz z połączeniem z wodociągami; na terenie gminy powstanie też oczyszczalnia ścieków dla obiektów użyteczności publicznej.

Natomiast Sokółka otrzymała blisko 1,3 mln zł dotacji na projekt, który zrealizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w kilku miejscowościach na terenie gminy.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku samorządowcy rozmawiali o założeniach ustawy "Dostępność plus"

29.01.2020, 14:17

Głównym celem tego programu jest ułatwienie życia głównie niepełnosprawnym i osobom starszym. O założeniach ustawy "Dostępność plus" rozmawiali w Białymstoku m.in. samorządowcy i przedstawiciele ministerstwa funduszy i polityki regionalnej.


W Białymstoku można składać wnioski na wymianę pieców

28.01.2020, 15:36

W Białymstoku ponownie można zgłaszać chęć wymiany pieców węglowych na gazowe.


Marszałek województwa podlaskiego podsumował działania promocyjne w 2019 r.

27.01.2020, 14:33

Benefis Zenka Martyniuka, Disco Pod Gwiazdami czy Pływanie na Byle Czym. To tylko niektóre imprezy, jakie w 2019 roku wsparł zarząd województwa podlaskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
Tomasz Kuc, źródło: Facebook
BIAŁYSTOK
22.11.2020, 16:19, akt. 23.11.2020, 10:43

Nie żyje białostocki dziennikarz Tomasz Kuc
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok