Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy m.in. Studzianek podpisali się pod listem do premiera i prezydenta ws. sortowni odpadów

Mieszkańcy m.in. Studzianek podpisali się pod listem do premiera i prezydenta ws. sortowni odpadów

autor: Grzegorz Pilat

25.02.2020, 19:27, akt. 20:35

Chcą raz na zawsze zamknąć uciążliwą instalację, a pomocy szukają wszędzie.

Fot. Grzegorz Pilat
Fot. Grzegorz Pilat

Mieszkańcy m.in. Studzianek podpisali się pod listem do premiera i prezydenta ws. sortowni odpadów - relacja Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Kilkudziesięciu mieszkańców m.in. Studzianek i Horodnianki podpisało się pod listem do premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie sortowni odpadów.

Chcą, by najważniejsze osoby w kraju pochyliły się nad problemem instalacji, która jest dla nich bardzo uciążliwa. Wcześniej dochodziło tam wielokrotnie do pożarów. Ostatnio na początku miesiąca.

W tej sprawie spotkali się z dziennikarzami przy bramie wjazdowej do sortowni i głośno wyrazili swój sprzeciw przeciwko tej działalności.

- Wyślemy je do premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta RP Andrzeja Dudy. Chcemy, by poznali naszą sytuację, by się z nami spotkali i nam pomogli. Jeśli się nie uda, to tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, będziemy blokować drogę krajową nr 19 - mówi Sebastian Ptaszyński.

Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz dodaje, że zamknięcie sortowni w Studziankach od początku było dla niego jednym z najważniejszych zadań.

- Od pierwszych dni mojej kadencji robiłem wszystko żeby ta sortownia nie działała. Wysyłałem pisma do parlamentarzystów, GIOŚ, WIOŚ, marszałka województwa podlaskiego, nawet do premiera. Wcześniej nie było odzewu. Liczę na to, że teraz uda się załatwić tę sprawę, ale decyzje muszą zapaść poza gminą Wasilków - tłumaczy Adrian Łuckiewicz.

Na początku miesiąca minister klimatu podtrzymał decyzję marszałka woj. podlaskiego o wstrzymaniu dostaw śmieci do sortowni w Studziankach.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Co z sortownią odpadów w Studziankach

20.02.2020, 12:56

Sortownia w Studziankach to problem wieloletni - władz, inspekcji oraz mieszkańców. Doszło do tego, że minister klimatu zakazał przyjmowania śmieci i zamknął sortownię. Śmieci jednak są. Pytanie: kto je zutylizuje?


Mieszkańcy Studzianek rozmawiali o sytuacji zamkniętej sortowni odpadów

19.02.2020, 22:06

Mieszkańcy zapowiadają protesty i walkę o czyste powietrze.


Firma odpowiedzialna za sortownię w Studziankach wydała pierwszy oficjalny komunikat po serii pożarów

19.02.2020, 09:39

Sortownia odpadów działa prawidłowo a spółka współpracuje z prokuraturą w celu wykrycia sprawców pożarów. To pierwszy oficjalny komunikat firmy odpowiedzialnej za działalność Centrum Innowacyjnej Gospodarki Odpadami w Studziankach po tym jak w ostatnich latach doszło tam do serii groźnych pożarów śmieci.


Mirosław Michalczuk [wideo]

18.02.2020, 07:56

WIOŚ kontroluje sortownię odpadów w Studziankach. "Nie zauważyliśmy, żeby na większą skalę było tutaj wykonywane przetwarzanie odpadów, do którego celu ta instalacja została wybudowana".


Kontrole pojazdów w sortowni odpadów w Studziankach - mimo zakazu, wciąż przyjeżdżają tam ciężarówki [wideo]

13.02.2020, 10:49

Trwają kontrole pojazdów przywożących śmieci do sortowni odpadów w Studziankach. Decyzją ministra klimatu składowisko nie może przyjmować nowych nieczystości.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


Fotolia.com
REGION
4.04.2020, 11:31, akt. 11:39

Można składać wnioski o paszporty


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok