Radio Białystok | Wiadomości | 3 osoby złożyły dokumenty na stanowisko szefa Muzeum Podlaskiego

3 osoby złożyły dokumenty na stanowisko szefa Muzeum Podlaskiego

autor: Dorota Sokołowska

28.02.2020, 09:47, akt. 10:06

Pełniący obowiązki dyrektora - Andrzej Lechowski i dwie inne osoby złożyły dokumenty na stanowisko szefa Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Nieoficjalnie mówi się, że jedna z kandydatek była związana z Muzeum Ikon w Supraślu, zaś drugi z nich jest historykiem, pracującym kiedyś w IPN-ie.

Ratusz w Białymstoku, siedziba Muzeum Podlaskiego, fot. Marcin Gliński
Ratusz w Białymstoku, siedziba Muzeum Podlaskiego, fot. Marcin Gliński

Nazwiska poznamy już niebawem - podkreśla rzecznik marszałka województwa podlaskiego podkreśla Izabela Smaczna-Jórczykowska.

- Do tej pory wpłynęły w odpowiedzi na konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku trzy oferty. Jednakże czekamy jeszcze na ewentualne oferty, które mogą spłynąć pocztą. - mówi rzecznik.

- Otwarcie ofert będzie najprawdopodobniej 9 marca. Nie wiemy, czy będą jakieś braki do usunięcia w tych ofertach. Wtedy do tygodnia będzie następne spotkanie, czyli rozmowa z uczestnikami - dodaje Agata Puchalska dyrektor Biura Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Kandydaci swoje dokumenty mogli składać do 20 lutego; dyrektor swoją funkcję ma pełnić od 1 kwietnia przez okres trzech lat. Konkurs przeprowadzi komisja powołana przez zarząd województwa podlaskiego; kandydaci dopuszczeni do konkursu zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej podlaskiego urzędu marszałkowskiego: www.wrotapodlasia.pl.

Muzeum Podlaskie to instytucja kultury podlegająca pod samorząd województwa, od tego roku jest współfinansowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kadencja obecnego, wieloletniego dyrektora największej w regionie placówki muzealnej, historyka Andrzeja Lechowskiego, zakończyła się 31 grudnia 2019 roku. 

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Andrzej Lechowski

12.01.2020, 11:24

Zdjęcia, aparaty fotograficzne, negatywy należące do Wiktora Wołkowa kupiło Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Kolekcja jest wielotysięcznym zbiorem fotografii pejzażu i przyrody Polski północno-wschodniej.


Będzie konkurs na dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

7.01.2020, 11:46

Od 30 lat placówką zarządza Andrzej Lechowski. 5 lat temu jego kadencję przedłużono w trybie bezkonkursowym, na co zgodę wyraziła ówczesna minister kultury.


MKiDN będzie współprowadziło Muzeum Podlaskie w Białymstoku

17.12.2019, 10:40

Muzeum Podlaskie w Białymstoku będzie współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i województwo podlaskie. 10-letnią umowę w tej sprawie podpisali we wtorek (17.12) wicepremier, minister kultury Piotr Gliński i przedstawiciele województwa podlaskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok