Radio Białystok | Wiadomości | Firmy i osoby prywatne dostarczają USK w Białymstoku środki ochrony osobistej

Firmy i osoby prywatne dostarczają USK w Białymstoku środki ochrony osobistej

autor: Renata Reda

27.03.2020, 15:22, akt. 15:35

Wiele firm i osób prywatnych przyszło z pomocą dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku i dostarcza środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne.

Przed USK w Białymstoku stanął specjalny kontener do wstępnej kwalifikacji chorych, fot. Renata Reda
Przed USK w Białymstoku stanął specjalny kontener do wstępnej kwalifikacji chorych, fot. Renata Reda

To reakcja na apel dyrektora szpitala w mediach społecznościowych. Apel spotkał się z bardzo dużym odzewem - podkreśla rzeczniczka USK Katarzyna Malinowska-Olczyk.

- I reakcja jest bardzo duża. Zgłaszają się do nas firmy, które gotowe są wesprzeć nas materialnie, ale też zgłaszają się osoby prywatne, które dzielą się tym, co mają. Np. trafiło do nas 125 bardzo profesjonalnych kombinezonów z atestami, 20 maseczek wielorazowego użytku, 150 gogli, płyny do dezynfekcji, butelki z wodą dla pacjentów - wylicza rzeczniczka.

Katarzyna Malinowska-Olczyk dodaje, że szpital cały czas będzie potrzebował wsparcia w kompletowaniu środków ochrony i dezynfekcyjnych.

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna, nie wiemy, co nas czeka jutro, pojutrze. Nawet teraz, kiedy pacjentów ze stwierdzonym koronawirusem nie ma dużo, to my bardzo dużo środków ochrony osobistej zużywamy. Codziennie jest diagnozowanych ponad 30 pacjentów. Po każdym pacjencie należy zmieniać środki ochrony, a nawet jeśli nie ma pacjentów, to po trzech godzinach kostium musi być zmieniony - mówi Katarzyna Malinowska-Olczyk.

Rzeczniczka USK dodaje, że tylko na izbie przyjęć oddziału zakaźnego przy Żurawiej jest lekarz i 2 pielęgniarki, a na całym oddziale dziennie pracuje 10 osób. Wszyscy ci pracownicy muszą stale mieć zmienianą odzież ochronną.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Podpisano umowę na projekt i budowę centrum psychiatrii UMB

26.03.2020, 16:57

28,7 mln zł będzie kosztować projekt i budowa centrum psychiatrii, które powstanie w sąsiedztwie szpitali klinicznych w Białymstoku. Inwestor - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - i firma Budimex SA podpisały umowę w tej sprawie.


Podlaskie oddziały zakaźne mają odpowiednią ilość środków ochrony osobistej, ale to się może zmienić

25.03.2020, 15:48

Na najbliższe dni podlaskie oddziały zakaźne mają odpowiednią ilość środków ochrony osobistej dla pacjentów i pracowników. Jednak - jak alarmują dyrektorzy niektórych z nich - ta sytuacja szybko może się zmienić.


Największy szpital w Podlaskiem - USK - apeluje o pomoc

24.03.2020, 17:34

Największy i najbardziej specjalistyczny szpital w Podlaskiem - Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku - zaapelował o pomoc, by móc zabezpieczać personel medyczny w walce z koronawirusem. Apel dyrektora szpitala ukazał się we wtorek (24.03) w mediach społecznościowych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
źródło: stock.adobe.com
SZKOŁA
1.06.2020, 12:18, akt. 14:46

Do wakacji nauczanie zdalneźródło: stock.adobe.com
REGION
1.06.2020, 10:33, akt. 10:36

W Sokółce powstanie łąka kwietnaźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok