Radio Białystok | Wiadomości | Absolwenci PB, wspólnota mieszkaniowa, OiFP, galeria handlowa - wszyscy wspierają białostockie szpitale

Absolwenci PB, wspólnota mieszkaniowa, OiFP, galeria handlowa - wszyscy wspierają białostockie szpitale

autor: Ryszard Minko

31.03.2020, 09:57, akt. 19:20

Zaledwie w ciągu kilkudziesięciu godzin udało się zebrać ponad 5,5 tys. zł na wsparcie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku w walce z epidemią koronawirusa.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Wielu białostoczan włączyło się w pomoc podlaskim szpitalom - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Internetową zbiórkę zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej. To odpowiedź na apel dyrektora szpitala, w którym pilnie potrzebny jest wszelki sprzęt do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów i personelu, taki jak maseczki, gogle, kombinezony ochronne czy nawet płyn do dezynfekcji.

Do tej pory w akcji Politechniki Białostockiej wzięło udział blisko 100 osób, które przekazały na ten cel nieco ponad 5,5 tys. zł i jest to ponad połowa założonej kwoty.

Szpitalom pomagają też inni darczyńcy, jak chociażby zarząd białostockiej wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Łodzińskiego 47. Za pieniądze przeznaczone na doroczny piknik dla mieszkańców kupiono 500 maseczek ochronnych, 100 przyłbic i prawie 150 litrów profesjonalnych płynów do dezynfekcji.

Około tysiąca maseczek ochronnych przekazała potrzebującym Opera i Filharmonia Podlaska. Uszyły je pracownice operowych pracowni.
300 maseczek przekazano już do białostockiej stacji Pogotowia Ratunkowego i po 200 do szpitali: Uniwersyteckiego w Białymstoku i Bielańskiego w Warszawie. Maseczki trafią też do białostockiej prokuratury, Centrum Ustawicznego Kształcenia oraz do strażaków ochotników z Juchnowca.  
Maseczki szyło przez ponad tydzień 8 pracownic białostockiej Opery, na co dzień zajmujących się przygotowywaniem scenicznych kreacji śpiewaków.

400 maseczek dla personelu szpitala MSWiA w Białymstoku przekazało także białostockie Centrum Handlowe Alfa.

Apel o wsparcie na walkę z nową chorobą wystosowały też inne podlaskie szpitale, m.in. Szpital Wojewódzki w Łomży oraz Szpital MSWiA w Białymstoku, które są jednostkami wybranymi do przyjmowania pacjentów zakażonych koronawirusem.

| red: rbon, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zdarzają się kolejne przypadki łamania kwarantanny - policja apeluje by jej przestrzegać

31.03.2020, 09:26

Mimo licznych informacji o zasadach kwarantanny z powodu epidemii koronawirusa, podlascy policjanci nadal natrafiają na osoby nie stosujące się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego.


Resort Zdrowia: ponad 70 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

31.03.2020, 08:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorkowy (31.03) poranek o nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce.


Różnice między edukacją szkolną, a domową

31.03.2020, 07:49

W czasie pandemii koronawirusa w wielu krajach domowa edukacja nie jest wyborem, a koniecznością.


Minister zdrowia: możliwy jest za chwilę przyrost 500 zachorowań na dobę

30.03.2020, 21:45

Nie wiadomo kiedy nastąpi szczyt, ale możliwy jest za chwilę przyrost pięciuset zachorowań na dobę – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Powtórzył apel o pozostawanie w domu. Jak podkreślił pomoże to "spłaszczyć" krzywą wzrostu zachorowań z powodu koronawirusa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok