Radio Białystok | Wiadomości | Dyrektorzy białostockich szkół będą przypominać uczniom, by nie spotykali się z rówieśnikami

Dyrektorzy białostockich szkół będą przypominać uczniom, by nie spotykali się z rówieśnikami

1.04.2020, 16:32, akt. 17:03

Władze Białegostoku zwróciły się do dyrektorów miejskich szkół, by zwrócili się do uczniów z zaleceniem ograniczenia ich kontaktów z rówieśnikami. Chodzi np. o spotkania w domach.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

Pismo prezydenta

Pismo do dyrektorów ma związek z wytycznymi dotyczącymi walki z pandemią koronawirusa.


- W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży prosimy o pozostawanie w domach i zaprzestanie spotykania się u siebie nawzajem. Prosimy o przypomnienie - celem masowego stosowania - zaleceń służb sanitarnych, które są dostępne na stronach internetowych oraz cały czas powtarzane w mediach publicznych. Zachowanie zasad dotyczących organizacji spotkań i przemieszczania się wzajemnego osób daje nadzieję na ograniczenie skutków epidemii, starajmy się o tym pamiętać - taki zapis znalazł się w liście upublicznionym przez departament komunikacji społecznej magistratu.


Dyrektorzy szkół mają zwrócić się do uczniów za pośrednictwem dostępnych form kontaktu. Mają też przypominać, że od środy (1.04) do odwołania każda osoba niepełnoletnia może wychodzić z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna.

Pomysł radnej

Z pomysłem wystąpiła do prezydenta wiceprzewodnicząca Rady Miasta Białystok Katarzyna Kisielewska-Martyniuk, na co dzień nauczycielka. Jak mówiła w środę w lokalnej prasie, zadzwonił do niej rodzic nastolatki, która była nagabywana przez znajomych, by przyszła na spotkanie organizowane w mieszkaniu jednego z uczniów.

Jak podkreśliła radna, w obecnej sytuacji epidemicznej takie spotkania są niedopuszczalne, stąd pomysł, by dyrektorzy szkół zaapelowali do swoich uczniów o ograniczenie kontaktów. Apel ma powtórzyć podczas czwartkowej wideokonferencji prasowej prezydent Białegostoku.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


MZ: 73 nowe przypadki koronawirusa, łącznie 2420 - zmarła kolejna osoba

1.04.2020, 15:07

Ministerstwo zdrowia poinformowało w środę o kolejnych 73 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączny bilans wzrósł do 2420. Resort podał, że zmarła kolejna osoba - 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach.


Terapeuci uspokajają: strach i lęk, który odczuwamy w czasie epidemii koronawirusa - nie są groźne dla zdrowia

1.04.2020, 09:19

Strach jest w takiej sytuacji uczuciem naturalnym - mówi psychoterapeutka Anna Zawistowska - Kiercel.


Zakupy w rękawiczkach, zakaz wstępu do lasu - kolejne ograniczenia - pytania i odpowiedzi

1.04.2020, 00:36

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte.


Jak podlaskie placówki radzą sobie ze zdalnym nauczaniem?

31.03.2020, 15:59

Zarówno zdalne nauczanie, jak i ocenianie pracy uczniów powinno odbywać się na zasadach wypracowanych przez daną placówkę. O tym m.in. mówiła we wtorek (31.03) podlaska wicekurator oświaty Elżbieta Kamińska podczas video-konferencji zorganizowanej przez Podlaski Urząd Wojewódzki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok