Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online - pod hasłem teatru dla młodszych i starszych

Kultura online - pod hasłem teatru dla młodszych i starszych

autor: Olga Gordiejew

2.04.2020, 06:06

Artyści przekonują - zostań w domu i korzystaj z dobrodziejstw, które przygotowaliśmy w sieci.

"Nazywam się Miś", fot. Marcin Tomkiel/Akademia Teatralna
"Nazywam się Miś", fot. Marcin Tomkiel/Akademia Teatralna

W czwartek  o 19:00 Akademia Teatralna proponuje dobranockę w wykonaniu studentów.  To będzie krótkie przedstawienie pod tytułem "Nazywam się Miś".  Zapraszamy misiolubów w wieku od 4 lat w górę.

Link do nagrania dobranocki na kanale YouTube Akademii Teatralnej pojawi się o  godz. 19, na fanpage'u na Facebooku, stronie internetowej. Link będzie aktywny do 9 kwietnia do godz. 19:30. Nagranie pochodzi z archiwum uczelni i było rejestrowane w celach dokumentacyjnych. W misiowym spektaklu podążając po nitce w stronę kłębka, szukać będziemy odpowiedzi m.in. na pytania: Co  robi miś w pracowni krawieckiej? Czy przeciwieństwa się przyciągają? Czy porządek musi być, a w każdym szaleństwie jest metoda? 

Ale przedstawienie „NAZYWAM SIĘ MIŚ” to przede wszystkim opowieść o tym, jak rodzi się przyjaźń!

Teatr Dramatyczny w Białymstoku proponuje kilka pozytywnych dźwięków od Patryka Ołdziejewskiego oraz gościnnie występującego - Mateusza Sacharzewskiego.



 A aktorzy z pełnym przekonaniem dołączyli do akcji #zostańwdomu. Namawia do tego m.in. Arleta Godziszewska - niezwykły Gollum ze spektaklu "Hobbit". 

 

           

W piątek na kanale YT Teatru Żydowskiego oraz na platformie Vimeo będzie można obejrzeć transmisję czytania performatywnego „Sklepów cynamonowych” Bruno Schulza. Wydarzenie dostępne tylko w godzinach transmisji.


W niedzielę (5.04) proponujemy „Brakujące Ogniwo” – spektakl baletowy (nie tylko) dla dzieci i młodzieży, tym razem w wersji on-line. To produkcja Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca realizowana przez dwie białostockie szkoły artystyczne: Niepubliczną  Szkołę Sztuki Tańca oraz Zespół Szkół Muzycznych im. J. Paderewskiego. Spektakl to historia spotkania dwóch dziewczynek – Tosi i Oli, które trafiają do jednego pokoju w internacie. Tak zaczyna się ich przymusowa znajomość, która będzie wiodła przez nieufność, konflikt, zazdrość, aż po  współpracę, wybaczenie i przyjaźń. 

Choreografię  do spektaklu przygotowała Karolina Maria Garbacik. Orkiestrę  Symfoniczną Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku prowadzi Kazimierz  Dąbrowski. Spektakl  będzie dostępny 05.04.2020 r. (niedziela) w godzinach 16.00-18.00. Link do spektaklu pojawi się w wydarzeniu. 


Artyści muzycznie przypominają o tym, że miliony ludzi na całym świecie łączy teraz jedno przesłanie. Po włosku, angielsku, czy polsku mówimy teraz: #wszystkobędziedobrze.

W geście wzajemnego wsparcia Wojtek Cugowski,  GOLEC uORKIESTRA, Piotr Kupicha - Feel, Halina Mlynkova, Roksana Węgiel – proponują muzyczne antidotum. Nagrali wspólnie piosenkę  #wszystkobędziedobrze

Znajdziecie ją na naszym radiowym FB.

 

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego









źródło: nbp.pl
A TO CIEKAWE
25.04.2024, 09:53, akt. 12:37

Polski złoty ma już 100 lat







źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok