Radio Białystok | Wiadomości | 200 drzew do wycinki na drodze z Białegostoku do Olmont [zdjęcia, wideo]

200 drzew do wycinki na drodze z Białegostoku do Olmont [zdjęcia, wideo]

autor: Wojciech Szubzda

13.05.2020, 15:58, akt. 19:13

Wycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
Wycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda

200 drzew do wycinki na drodze z Białegostoku do Olmont - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa drogi z Białegostoku do Olmont. Wyciętych będzie ok. 200 drzew i krzewów rosnących na poboczu.

Dzięki inwestycji na blisko 2-kilometrowym odcinku od skrzyżowania ulic Ciołkowskiego i Wiosennej powstanie nowa droga dla rowerów i ciąg pieszo-rowerowy. Teraz nie ma tam oddzielnej drogi dla jednośladów.

W tym tygodniu osoby podróżujące do Olmont muszą liczyć się z utrudnieniami, bo robotnicy wycinają drzewa i dlatego na czas pracy wstrzymywany jest ruch.

Osoby, z którymi rozmawialiśmy w okolicach prowadzonej inwestycji, z jednej strony żałują, że wycinane są duże drzewa, a z drugiej podkreślają, że teraz na tej trasie nie ma poboczy i oddzielna droga dla rowerów zwiększy bezpieczeństwo rowerzystów, a także pieszych.

Miejscy urzędnicy tłumaczą, że wycinka jest niezbędna do zrealizowania inwestycji.  - Aktualnie trwają przygotowania do realizacji tej inwestycji, m.in. Lasy Państwowe prowadzą niezbędną wycinkę drzew, krzewów i zarośli, łącznie ok. 200 sztuk - mówi Agnieszka Błachowska z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Po przebudowie rowerzyści mają korzystać z bezpiecznej trasy. 

- Wzdłuż drogi prowadzącej od skrzyżowania ul. Ciołkowskiego i Wiosennej do granicy miasta, na odcinku o długości 1,7 km, powstanie ścieżka rowerowa oraz ciągi pieszo-rowerowe łączące się z już istniejącymi drogami rowerowymi wybudowanymi na ul. Ciołkowskiego i Wiosennej. Powstaną tam także zjazdy na tereny leśne, będą porządkowane pobocza i rowy przydrożne. Pod zjazdami zostaną wybudowane przepusty, pojawi się oznakowanie pionowe i poziome, a także oświetlenie - dodaje Agnieszka Błachowska.

Droga rowerowa z Białegostoku do Olmont ma być gotowa do października.

| red: mak, zmj


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ok. 10 mln zł będzie kosztować budowa wiaduktu nad torami w Uhowie

11.05.2020, 12:53

Ok. 10 mln zł netto będzie kosztować budowa wiaduktu nad torami kolejowymi - elementu drogowej obwodnicy Uhowa koło Łap i elementu modernizacji trasy kolejowej Rail Baltica na odcinku Czyżew-Białystok. Wiadukt jest brakującym fragmentem obwodnicy Uhowa.


300 km dróg ze wsparciem z Funduszu Dróg Samorządowych powstanie w Podlaskiem

5.05.2020, 12:50

Około 300 km dróg powstanie w 2020 r. w Podlaskiem ze wsparciem z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył we wtorek (5.05) samorządowcom promesy na dotacje na te inwestycje.


Ponad 350 km dróg powiatowych i gminnych będzie przebudowanych w Podlaskiem

16.04.2020, 18:11

353 km dróg lokalnych - inwestycji jednorocznych i wieloletnich - ma być w 2020 r. w budowie w Podlaskiem ze wsparciem z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych - poinformował w czwartek po południu (16.04) na wideokonferencji prasowej wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.


W Podlaskiem będą kolejne obwodnice - m.in. Suchowoli, Sztabina i Białobrzegów

15.04.2020, 07:12

W 2020 i 2021 r. mają być ogłoszone przetargi na budowę trzech obwodnic: Suchowoli, Sztabina i Białobrzegów na dk 8 Białystok-Augustów w Podlaskiem w ramach rządowego programu budowy stu obwodnic w Polsce - podało we wtorek (14.04) Ministerstwo Infrastruktury.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok