Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online (i nie tylko) - otwarte Muzeum Farmacji, atrakcje Klanzy i koncert Big Bandu

Kultura online (i nie tylko) - otwarte Muzeum Farmacji, atrakcje Klanzy i koncert Big Bandu

autor: Olga Gordiejew

28.05.2020, 07:51, akt. 09:16

Kolejne przestrzenie kulturalne Białegostoku otwierają drzwi przed zwiedzającymi. Stowarzyszenie Klanza przygotowało wiele atrakcji dla najmłodszych, a Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na youtubową scenę na koncert Big Bandu.

źródło: mat. pras. OiFP
źródło: mat. pras. OiFP

Muzeum Medycyny i Farmacji otwarte

Po Muzeum Podlaskim i placówkach PiK również Muzeum Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku czeka na odwiedzających.

Pracownicy w dalszym ciągu przygotowywać będą równolegle atrakcje dla dzieci i młodzieży online. Nadal  obowiązują pewne ograniczenia. Muzeum dostępne jest dla zwiedzających od wtorku do piątku w godz. 10:00-17:00 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 9:00-17:00. Ostatnie wejście o 16:00.

Udostępnione są wystawy dotyczące historii medycyny, farmacji oraz Pałacu Branickich w prawym skrzydle pałacu. Ze zwiedzania czasowo wyłączono korpus główny Pałacu Branickich. Zwiedzający powinni spacerować po Muzeum w maseczkach lub przyłbicy, zobowiązani są do dezynfekcji rąk płynem dostępnym przy wejściach do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.

Liczba osób zwiedzających jest limitowana zgodnie z zaleceniami inspektoratu sanitarnego. Przy kasie biletowej może przebywać wyłącznie jedna osoba. Pozostałe muszą czekać w odstępach 1,5 metra. Ruchem zwiedzających kieruje pracownik Muzeum. Osobom z widocznymi objawami wskazującymi na chorobę zakaźną nie będą sprzedawane bilety wstępu. Brak jest możliwości pozostawienia odzieży i bagażu w szatni. Zwiedzanie wystaw jest ograniczone wyłącznie do obserwacji obiektów i wnętrz, bez możliwości dotykania eksponatów i mebli. Na razie też nie będzie można korzystać z audioprzewodników.

Więcej o zasadach zwiedzania Muzeum na stronie umb.edu.pl/muzeum.


Tańce i eksperymenty z KLANZĄ

Stowarzyszenie KLANZA z okazji Dnia Rodziny i Dnia Tańca z KLANZĄ przygotowała inspirujące filmy. Można z nimi zatańczyć na Facebooku lub obejrzeć i posłuchać "Bajki o marudzącym chłopcu i jego rodzinie" na kanale KLANZY na Youtubie.

W kąciku kulinarnym pojawiają się nowe przepisy na smaczne obiady i drobne słodkości. KLANZA prowadzi również Akademię Naukowca, czyli eksperymenty dla dzieci. Na Facebooku pojawiły się także pierwsze prezentacje talentów w ramach przeglądu "Podziel się swoim talentem i pasją". Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu są na stronie klanza.bialystok.pl/przeglad.

 

Big Bandu OiFP czar

W najbliższą sobotę (30.05) o 19:00 Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na youtubową scenę na koncert Big Bandu OiFP pod kierownictwem Andrzeja Makala, który zabierze nas w  sentymentalną podróż do czasów, kiedy Polska cieszyła się odzyskaną wolnością.

Usłyszymy najpiękniejsze szlagiery z okresu międzywojennego z repertuaru Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo, autorstwa Henryka Warsa i wielu innych. We współczesnych aranżacjach zabrzmią takie hity jak "Powróćmy jak za dawnych lat", "Lata dwudzieste, lata trzydzieste", "Jeszcze raz vabank", "Bo ja się boję sama spać", "Już taki jestem zimny drań", "Sex appeal", "Na pierwszy znak", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Ach, śpij, kochanie”, "Ach, jak przyjemnie", "Ta ostatnia niedziela" czy "Miłość ci wszystko wybaczy".

Opera przypomni przygotowany specjalnie na tę okazję repertuar Big Bandu, w którym odnajdziemy klimat przedwojennej warszawskiej sceny kabaretowej Qui Pro Quo, lwowskiego Ula czy krakowskich kawiarenek, poczujemy się jak w starym kinie dzięki nieśmiertelnym piosenkom z "Kobiety szpiega" czy "Piętra wyżej". Koncert wyreżyserował Sebastian Gonciarz, a gościem specjalnym retransmitowanego koncertu jest Andrzej Strzelecki.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu
fot. Wojciech Szubzda
AUGUSTÓW
12.07.2020, 17:04, akt. 17:09

W Augustowie utonął mężczyzna


fot. Paweł Szymański
REGION
12.07.2020, 14:58, akt. 15:39

Nie żyje Janusz Henryk Szymański
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok