Radio Białystok | Wiadomości | Koronawirus wykryty u pracowników białostockiej fabryki dywanów i spółdzielni Zachęta

Koronawirus wykryty u pracowników białostockiej fabryki dywanów i spółdzielni Zachęta

autor: Grzegorz Pilat

29.05.2020, 11:42, akt. 13:38

3 pracowników fabryki dywanów "Agnella" i 4 pracowników spółdzielni mieszkaniowej Zachęta w Białymstoku jest zarażonych koronawirusem.

Designed by www.freepik.com
Designed by www.freepik.com

Ognisko w białostockiej fabryce dywanów Agnella

Jedno ognisko jest w białostockiej fabryce dywanów Agnella. Dotąd koronawirusa potwierdzono u trzech pracowników tej fabryki, z zakładu ok. 40 osób skierowano na kwarantannę – poinformował powiatowy inspektor sanitarny Waldemar Kulesza. Dodał, że sytuacja jest rozwojowa i pracownicy prowadzą rozmowy o kontaktach poszczególnych osób. Dodał, że w zakładzie pracuje ok. 480 osób.

Powiedział, że firma współpracuje z sanepidem. Zarząd fabryki zadecydował o zamknięciu na dwa tygodnie produkcji od 1 czerwca.

Poinformowaliśmy, żeby wszyscy pracownicy, którzy nie są w kwarantannie, bo kwarantannujemy tylko tych z bezpośredniego kontaktu, żeby wszyscy izolowali się społecznie i rodzinnie, żeby nie potraktowali tego przypadku jako okresu wypoczynkowego

– zaapelował Waldemar Kulesza.

W jego opinii na kwarantannie z tego miejsca będzie więcej osób. Powiedział, że potwierdzone przypadki były tzw. przypadkami objawowymi i osoby z nimi skierowano na badania. Pozostałe osoby są na kwarantannie lub w izolacji i są przez sanepid sprawdzane.

Drugie ognisko koronawirusa jest w Spółdzielni Mieszkaniowej "Zachęta"

Drugie ognisko koronawirusa jest w Spółdzielni Mieszkaniowej "Zachęta" w Białymstoku. Waldemar Kulesza powiedział, że koronawirusa potwierdzono u czterech pracowników z obsługi spółdzielni, a na kwarantannę skierowano 40 osób: 14 to osoby bezpośrednio związane ze spółdzielnią, a 26 to domownicy. Dodał, że na razie nie ma informacji o kolejnych zakażeniach z tego ogniska.

Prezes "Zachęty" Mirosław Tałałaj nie odpowiedział na pytanie, czy była taka potrzeba i czy mieszkańcy bloków w zasobach tej spółdzielni zostali o sytuacji poinformowani. Powiedział jedynie, że spółdzielnia normalnie działa z ograniczeniami wynikającymi z ogólnych zasad walki z pandemią.

Blisko dwa tygodnie temu ognisko koronawirusa wykryto w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. COVID-19 potwierdzono u siedmiu pracowników, 56 osób skierowano na kwarantannę. Marszałek województwa Artur Kosicki informował na początku tygodnia, że wtedy testom poddano większość osób, które miały jakikolwiek kontakt z tymi, u których potwierdzono zakażanie. Zamknięto i odkażono budynki urzędu w różnych lokalizacjach. Urząd pracuje.

Waldemar Kulesza poinformował, że z ogniska w urzędzie też na razie nie ma kolejnych przypadków zachorowań.

W Podlaskiem (dane Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego z piątku przed południem) zanotowano 442 przypadki koronawirusa, 9 osób zmarło, 361 wyzdrowiało, 1601 jest na kwarantannie, 66 przebywa w szpitalach z podejrzeniem COVID-19. 

źródło: PAP | red: maj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce zbliża się do 23 tysięcy

29.05.2020, 10:23

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 141 osób, w sumie zanotowano dotąd 22 tys. 964 przypadki – podało w piątek (29.05) rano Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło kolejne pięć osób, łącznie 1043 od początku epidemii.


3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

28.05.2020, 17:33

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.


W Łomży powstało trzecie w Podlaskiem laboratorium, gdzie są wykonywane testy na koronawirusa

28.05.2020, 12:49

Przy szpitalu w Łomży Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku uruchomiło laboratorium gdzie są wykonywane testy genetyczne na obecność koronawirusa - poinformowali w czwartek (28.05) na konferencji prasowej w Białymstoku wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i dyrektor RCKiK prof. Piotr Radziwon.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu
fot. Wojciech Szubzda
AUGUSTÓW
12.07.2020, 17:04, akt. 17:09

W Augustowie utonął mężczyznafot. Paweł Szymański
REGION
12.07.2020, 14:58, akt. 15:39

Nie żyje Janusz Henryk Szymańskiźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok