Radio Białystok | Wiadomości | U kolejnego pracownika Białostockiego Centrum Onkologii wykryto COVID-19

U kolejnego pracownika Białostockiego Centrum Onkologii wykryto COVID-19

5.06.2020, 10:07, akt. 10:12

Wzrosła liczba zakażonych koronawirusem pracowników Białostockiego Centrum Onkologii - poinformował szpital w piątek (5.06) rano. Zakażona jest też jedna z pacjentek tego szpitala.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Jak poinformowała w piątek (5.06) w komunikacie rzeczniczka Białostockiego Centrum Onkologii Monika Mróz, zakażoną osobą jest pracownik administracji, który miał kontakt z personelem zakładu patomorfologii. Dodała, że od początku tygodnia przebywał on w izolacji domowej.

O pierwszych pięciu przypadkach koronawirusa u pracowników BCO z zakładu patomorfologii placówka informowała w niedzielę wieczorem. W związku z tym szpital zapowiedział zrobienie przesiewowych testów wszystkim pracownikom i pacjentom, którzy są wypisywani do domu. Dodatnie wyniki potwierdzono u pracownika zakładu radioterapii, administracji a także osoby z personelu, która miała wrócić ze zwolnienia lekarskiego. Kolejny przypadek dotyczy pacjentki oddziału onkologii klinicznej, która na początku tygodnia została wypisana do domu.

Jak zapewnia Mróz, szpital pracuje "z zachowaniem obowiązujących procedur i wzmożonej ochrony". "W związku z dynamiczną sytuacją, decyzją dyrekcji szpitala, rozpoczynamy sukcesywną dekontaminację przestrzeni szpitalnej. Od niedzieli zdekontaminowaliśmy pomieszczenia w zakładzie patomorfologii, radioterapii i administracji. Prowadzimy dekontaminację na oddziale onkologii klinicznej, dlatego też do piątku włącznie wstrzymujemy planowe przyjęcia pacjentów na części oddziału" - poinformowała Mróz.

Podała też, zakład patomorfologii od piątku wznowił swoją pracę, a pacjenci zakładu radioterapii są napromieniani zgodnie z grafikiem. "Lekarze z ujemnym wynikiem testu przyjmują pacjentów na bieżąco w trybie dyżurowym" - dodała.

Mróz poinformowała, że testy na obecność COVID-19 w sumie, przez ostatnie dwa miesiące, wykonano ponad 3 tys. osobom: pracownikom BCO i pacjentom.

źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Koronawirus nie odpuszcza - 11 nowych przypadków zakażenia w Białymstoku

4.06.2020, 17:45

Wojewoda podlaski i sanepid poinformowali w czwartek (4.06) po południu o 11 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.


Zakażony pracownik sklepu na białostockim osiedlu Dojlidy Górne - sanepid szuka klientów

5.06.2020, 00:01

Sklep zamknięty do odwołania, a klienci są proszeni o pilny kontakt z sanepidem. W sklepie sieci Chorten przy ul. Edukacyjnej w białostockich Dojlidach Górnych potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników.


U dziewiątej osoby z BCO wykryto koronawirus, tym razem u pacjentki

3.06.2020, 14:52

Do piątku (5.06) wstrzymane są przyjęcia na część Oddziału Onkologii Klinicznej Białostockiego Centrum Onkologii. Okazało się, że u jednej z wypisanych w poniedziałek do domu pacjentek stwierdzono zakażenie koronawirusem.


Kolejne zakażenia koronawirusem wśród pracowników BCO

3.06.2020, 09:16

U kolejnych dwóch pracowników stwierdzono zakażenie patogenem.


5 pracowników Białostockiego Centrum Onkologii zakażonych koronawirusem

1.06.2020, 00:01

Koronawirus w Białostockim Centrum Onkologii. Zakażenie stwierdzono u 5 pracowników Zakładu Patomorfologii. Nie mieli oni kontaktu z żadnym z pacjentów i bardzo ograniczone kontakty z pozostałymi pracownikami BCO - zapewnia rzeczniczka szpitala Monika Mróz.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok