Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online - "Wszystko w rodzinie" w TD i Barokowe Ogrody Sztuki online

Kultura online - "Wszystko w rodzinie" w TD i Barokowe Ogrody Sztuki online

autor: Olga Gordiejew

13.06.2020, 07:45, akt. 12:07

Czas na bardzo kulturalny weekend. Teatr Dramatyczny zaprasza na ostatni spektakl w tym sezonie, dzieła m.in. Fryderyka Chopina zabrzmią w OiFP, a także - przeniesiemy się do epoki baroku.

"Wszystko w rodzinie" w Teatrze Dramatycznym, fot. Monika Kalicka
"Wszystko w rodzinie" w Teatrze Dramatycznym, fot. Monika Kalicka

"Wszystko w rodzinie" w Teatrze Dramatycznym

W Teatrze Dramatycznym w sobotę i niedzielę (13-14.06) o 18:00 spektakl "Wszystko w rodzinie". To jedyne w tym sezonie spektakle, które zobaczymy na scenie. Oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Ten spektakl uznaje się za najzabawniejszy tekst Ray’a Cooney’a - angielskiego mistrza farsy - mówi reżyser Witold Mazurkiewicz.


Akcja przedstawienia toczy się w sposób niezwykle skomplikowany i zaskakujący. W szpitalu św. Andrzeja w Londynie przygotowywane jest świąteczne przedstawienie dla pacjentów. Jednocześnie odbywa się tam zjazd neurologów. Już samo połączenie tych dwóch wydarzeń nie może skończyć się dobrze. Jakby tego było mało, jeden z lekarzy dowiaduje się o niespodziewanej wizycie kogoś bliskiego, o którego istnieniu do tej pory nie miał najmniejszego pojęcia…


"Od gór i pól" - koncert online pieśni polskich 

Na koncert z kameralnymi utworami polskich mistrzów zaprasza Opera i Filharmonia Podlaska. Usłyszymy dzieła Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki oraz Mieczysława Karłowicza.

Kwartet Dworski zaprosił do współpracy dwie śpiewaczki Małgorzatę Trojanowską i Joannę Motulewicz - mezzosopran.


W programie pieśni takie jak "Życzenie", "Śliczny chłopiec", "Rdzawe liście", "Mów do mnie jeszcze", "Prząśniczka" czy "Pieśń wieczorna". Będą też utwory instrumentalne - kwartety smyczkowe Stanisława Moniuszki. 

Koncert został zarejestrowany  i będzie go można zobaczyć o 19:00 na kanale YouTube Opery i Filharmonii Podlaskiej. A już od przyszłego weekendu w Białymstoku - koncerty na żywo w amfiteatrze.


Odwołana wystawa w Galerii Sleńdzińskich

Z powodu wykrycia przypadku zakażenia koronawirusem u pracownika Galerii przy ul. Wiktorii 5 w Białymstoku oddział zostaje zamknięty do odwołania - poinformowała placówka na swoim Facebooku. 

W związku z tym dzisiejsze otwarcie wystawy oraz promocja książki "Prolog" Urszuli i Kamila Śleszyńskich nie odbędzie się.


Barokowe Ogrody Sztuki online 

A w Domu Kultury Śródmieście już jutro Barokowe Ogrody Sztuki!

Przeniesiemy się do epoki baroku, gdzie zapoznamy się z tańcem, muzyką, sztuką i nie tylko. Każdy widz, na pewno znajdzie coś dla siebie.


Plan wydarzenia:

1. Taniec w wykonaniu Zespołu Muzyki i Tańca Dawnego Capella Antiqua Bialostociensis (lentemente, menuet caro).

2. Wykład Anny Dąbrowskiej - Historyka Sztuki Kierownika Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy: "Jak malował się Branicki".

3. Wykład Wojciecha Bokłago - Dyrektora Domu Kultury "Śródmieście" w Białymstoku: "Portret XVIII i XIX - wieczny".

4. Taniec w wykonaniu Zespołu Muzyki i Tańca Dawnego Capella Antiqua Bialostociensis w Ogrodach Pałacu Branickich w Białymstoku.

5. Dyskusja pt.: "Jan Klemens i Izabella Braniccy - i ich sekrety". W dyskusji wezmą udział Anna Dąbrowska - Historyk Sztuki Kierownik Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, Jolanta Szczygieł -Rogowska - Dyrektor Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku i Wojciech Bokłago -  Dyrektor Domu Kultury "Śródmieście" w Białymstoku.

6. Koncert kwartetu Alternativo pt. "Barok, epoka muzycznych wariacji"


Wszystkie punkty planu wydarzenia między godz. 11:00-12:00

Dołącz do relacji na żywo już 14 czerwca o godz. 11.00.

Link do wydarzenia jest na stronie. 


Podniebne zawody - warsztaty online z Muzeum Wojska

Jutro również Muzeum Wojska w Białymstoku proponuje warsztaty online, dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat. 

W trakcie zajęć pracownicy opowiedzą historię lotnictwa oraz pilotów wojskowych w Polsce. Wspólnie, metodą origami, stworzą kilka modeli samolotów. Będą wśród nich projekty łatwiejsze i bardziej skomplikowane.

Na zakończenie spotkania pokażą parę pomysłów na gry i zabawy, w których będzie można wykorzystać wykonane samoloty.

Początek warsztatów o godz. 13:00, czas trwania to 45 min. Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza zgłoszeniowegoDecydować będzie kolejność zapisów. 

Zajęcia są bezpłatne. Pełne zasady uczestnictwa w warsztatach na stronie www.mwb.com.pl.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Kultura: Up To Date, spektakl w Dramatycznym i koncert online w Operze

12.06.2020, 08:40

150 osób obejrzy koncert Up To Date w Białymstoku, Teatr Dramatyczny zaprasza w weekend na sztukę "Wszystko w rodzinie". Proponujemy też kulturę w sieci.


Kultura online - spotkanie z Jakubem Sosnowskim, koncert charytatywny, literatura dla dzieci

9.06.2020, 07:43

Książnica Podlaska organizuje spotkanie z autorem książki "Wuj Krasnolud i Brama Opowieści", Fundacja "Pomóż Im" zaprasza na koncert charytatywny a Opera na koncert pieśni polskich. Poza tym teatr w Łomży przygotowuje "Klasyczną literaturę dla dzieci w nowych dekoracjach".


Teatry w końcu mogą zaprosić publiczność - obowiązuje reżim sanitarny

7.06.2020, 09:15

Puste garderoby, fotele widzów, sceny. Tak było przez prawie trzy miesiące. Teraz teatry w końcu mogą zaprosić publiczność, ale w nowym reżimie sanitarnym. Między innymi z maseczkami i limitem dostępnych miejsc na widowni.


Muzycy wracają do Opery, dwie nowe wystawy, spotkanie z Czyżewskim

5.06.2020, 08:09

Muzycy Opery wrócili do wspólnej pracy, przed Teatrem Dramatycznym będzie można zobaczyć wystawę o ks. Jerzym Popiełuszce, a w Muzeum Karnego portrety pisarzy, polecamy też spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok