Radio Białystok | Wiadomości | Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Paweł Wdówik odwiedził Suwałki

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Paweł Wdówik odwiedził Suwałki

autor: Areta Topornicka

15.06.2020, 16:23, akt. 16:32

M.in. o korzyściach z rządowego programu Dostępność Plus mówił podczas wizyty w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Suwałkach Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Paweł Wdówik.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Paweł Wdówik odwiedził Suwałki, fot. Areta Topornicka
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Paweł Wdówik odwiedził Suwałki, fot. Areta Topornicka

Jego zdaniem, dzięki wdrożonym przez Prawo i Sprawiedliwość programom, osoby niepełnosprawne przestały czuć się wykluczone społecznie.

- Pierwszy raz mamy do czynienia z sytuacją, kiedy rząd uruchomił ogromny program Dostępność Plus. Sam jestem osobą niepełnosprawną i uważam, że ten program daje takim osobom jak ja, nadzieję na normalne życie. My jako rząd uruchomiliśmy również z funduszu solidarnościowego cztery programy adresowane do samorządów na usługi opiekuńcze, na asystenta osobistego oraz na centra opiekuńczo-mieszkalne - mówił Paweł Wdówik.  

Zachęcał  samorządy z Suwalszczyzny, by odważniej korzystały z rządowego wsparcia dla niepełnosprawnych.

- Zainteresowanie samorządów tymi programami jest niesatysfakcjonujące. Zapewne miała na to wpływ pandemia koronawirusa. Mam poczucie, że jest mnóstwo osób niepełnosprawnych, które potrzebują tych usług. Ufam, że w przyszłym roku samorządy wyciągną rękę po rządowe pieniądze bardziej odważnie. Fundusze są i będą stale przekazywane wszędzie tam gdzie, osoby borykające się niepełnosprawnościami będą ich potrzebować - mówił.

Jak zapewnił Sekretarz Stanu Paweł Wdówik, wkrótce równoległe wersje programów wsparcia osób niepełnosprawnych będą dostępne również dla organizacji pozarządowych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Odmrażanie placówek pomagających osobom niepełnosprawnym

10.06.2020, 18:30

Tak jak w przypadku wielu dziedzin naszego życia, tak i w przypadku placówek pomagających osobom niepełnosprawnym trzeba było ograniczyć ich działalność. Teraz wracają do normalności, choć oczywiście ta "normalność" wymusza stosowanie środków ostrożności. Jak sobie radzą?


Rządowe wsparcie na aktywizację podlaskich seniorów

9.06.2020, 18:20

To pieniądze przede wszystkim na aktywizację seniorów.


Powstaną filmy z audiodeskrypcją o 10 białostockich muralach, by poznali je także niewidomi

9.06.2020, 11:01

Dziesięć murali, wybranych przez białostoczan, w drobiazgowym opisie z audiodeskrypcją. Już niebawem będziemy mogli obejrzeć specjalne filmy udostępniające białostocki street art osobom z niepełnosprawnością wzroku.


Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Łaźniach

3.06.2020, 18:30

Odwiedzamy Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Łaźniach. Na różne zajęcia przyjeżdża tam - z 11 podlaskich gmin - prawie 60 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok