Radio Białystok | Wiadomości | Moralność pani D., "Prima Vena" w Galerii Marchand, konkurs fotograficzny

Moralność pani D., "Prima Vena" w Galerii Marchand, konkurs fotograficzny

autor: Olga Gordiejew

17.06.2020, 07:52, akt. 08:12

W Spodkach można obejrzeć Moralność pani D., Galeria Marchand proponuje wystawę "Prima Vena", a portal podlaskisenior.pl konkurs fotograficzny "Podlaskie ślady – człowiek, miejsce, kultura."

"Prima Vena" - pierwsza nowo otwarta wystawa w Galerii Marszand, fot. Sylwia Krassowska
"Prima Vena" - pierwsza nowo otwarta wystawa w Galerii Marszand, fot. Sylwia Krassowska

Komedię „Moralność pani D.” możemy zobaczyć w środę (17.06) na scenie białostockich Spodków. Grupa teatralna Pro Arte Plus, działająca przy Podlaskim Instytucie Kultury chce pokazać efekty swojej pracy nad adaptacją sztuki Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej". W tej wersji akcja została przeniesiona do czasów współczesnych. Jak wygląda dzisiejsza dulszczyzna? Możemy się przekonać o tym o 16:30 w Spodkach. Spektakl odbędzie się przy zachowaniu zaleceń sanitarnych.


Spacerując po centrum Białegostoku warto odwiedzić Galerię Marszand gdzie oglądać możemy wystawę "Prima Vena". Na prezentowanych pracach - głównie podlaskich artystów - znajdziemy inspiracje czasem kwarantanny. Wielu twórców szukało inspiracji w przeszłości, także tej lokalnej. Uważni zwiedzający dostrzegą obraz z jedną z najbardziej reprezentacyjnych budowli przedwojennego Białegostoku - Hotelem Ritz, który mieścił się w samym centrum miasta, pomiędzy pałacem Branickich, a pałacykiem gościnnym. Nową wystawę "Prima Vena" w Galerii Marchand możemy oglądać codziennie od wtorku do niedzieli między 12:00 a 17:00. 

Przypominamy o konkursie fotograficznym dla seniorów "Podlaskie ślady – człowiek, miejsce, kultura." 

To propozycja dla tych którzy lubią fotografować, zapisywać "ślady" swoich refleksji, wędrówek, wydarzeń, spotkań z ludźmi,  piękno i wyjątkowość naszego regionu. Te prace trafiają często do szuflady lub do plików zagubionych w pamięci komputera lub "chmurze" i nie mają szansy na publiczną prezentację. 

Podlaska Redakcja Seniora i Stowarzyszenie Szukamy Polski chcą taką szansę stworzyć, tym bardziej, że oprócz wystawy mamy łatwo dostępne dla wszystkich miejsce, gdzie możemy zdjęcia autorów prezentować - jest to portal podlaskisenior.pl.

Główna ideą Konkursu jest prezentacja walorów naszego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem kultury, przyrody i ludzi mieszkających w województwie podlaskim.

Są dwie kategorie konkursowe:

- kategoria ogólna: Człowiek, miejsce, kultura;

- kategoria specjalna, związana ze stanem epidemii: #KiedyZostaliśmywDomu.

Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba, która ukończyła pięćdziesiąt lat, nie zajmuje się profesjonalnie fotografią. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie po 3 fotografie do każdej kategorii (jako zestawy lub zdjęcia pojedyncze). Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2020 r. Regulamin i karta zgłoszeniowa na stronie podlaskisenior.pl

Wśród jurorów będą znani podlascy fotoreporterzy Agnieszka Sadowska, Grzegorz Dąbrowski i Michał Heller.

Dodatkowe informacje będzie można uzyskać drogą elektroniczną, e-mail konkursowy to: podlaskiseniorfoto@gmail.com


| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: Kolizyjne Podlasie
BIAŁYSTOK
22.09.2021, 18:45, akt. 19:00

Policyjny pościg za oplem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok