Radio Białystok | Wiadomości | Kultura: New Pop Festival, koncerty organowe i spotkanie z Krzysztofem Zanussim

Kultura: New Pop Festival, koncerty organowe i spotkanie z Krzysztofem Zanussim

autor: Olga Gordiejew

10.07.2020, 14:57, akt. 15:32

Koncerty Organowe, Przegląd Nowego Kina Francuskiego, a przede wszystkim New Pop Festival to najlepsze propozycje kulturalne na nadchodzący weekend.

źródło: mat. pras.
źródło: mat. pras.

Katedralne Koncerty Organowe

Wakacyjny pejzaż kulturalny naszego regionu nie byłby pełen bez Katedralnych Koncertów Organowych. Już po raz 25. białostocka świątynia zamieniać się będzie w salę koncertową we wszystkie wakacyjne piątkowe wieczory. W piątek (10.07) koncert inauguracyjny - mówi kierownik artystyczny imprezy Józef Kotowicz. Choć w tym roku dominować będą polscy artyści nie zabraknie akcentów międzynarodowych. Początek dzisiejszego koncertu o 19:15. Trzeba pamiętać by w kościele zachować bezpieczny dystans od innych melomanów. W tym roku w koncertach uczestniczymy za darmo, nie obowiązują bilety.

New Pop Festival

Przed nami Białystok New Pop Festival. Koncerty odbędą się na dziedzińcu Pałacu Branickich bez udziału publiczności - będą transmitowane online. Jutro (11.07) od 17:30 występować będą Karolina Czarnecka, duet Karaś/Rogucki, Natalii Przybysz i Krzysztof Zalewski. A w niedzielę Mgły, Dr Misio, Ania Rusowicz i Maria Peszek.

 Festiwal New Pop będzie transmitowany na tej stronie. Oglądać możemy za darmo.

Kino pod Obłoczkiem

Przed nami w Augustowie pierwsze w tym sezonie filmowe spotkanie z cyklu Kino pod Obłoczkiem – Poranek dla dzieci, na które zapraszają  Augustowskie Placówki Kultury. W sobotę (11.07) o 11:00 w amfiteatrze nad Neckiem obejrzymy amerykańską animację familijną z epoki polodowcowej pt. „Krudowie”. Dzieci dowiedzą się, jakie zawirowania w życiu jaskiniowców wywołało wynalezienie… ognia. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Miejskim Domu Kultury w Augustowie lub w amfiteatrze przed pokazem, (ale przed pokazem trzeba się liczyć z tym, że może zabraknąć miejsc).

Koncert grupy Cheap Tobacco w Augustowie 

W tym roku miała odbyć się VIII edycja Augustowskiego Blues Maratonu. I chociaż jeden z naszych ulubionych festiwali muzycznych tego lata nie wybrzmi w pełni, to Augustowskie Placówki Kultury nie zostawiają fanów bluesa na lodzie i już w najbliższą sobotę 11 lipca w restauracji Kaktusik zagra grupa Cheap Tobacco.

To czworo młodych ludzi przepełnionych energią i pasją, którą „zarażają” każdego, kto ich usłyszy. Mieszają style muzyczne w poszukiwaniu swojego własnego brzmienia. Muzyka, jaką wykonuje zespół nie jest łatwa do zdefiniowania… to fuzja rocka, emocji bluesowych, funky i… jeszcze coś.

Początek koncertu o 20:00. Wstęp na koncert bezpłatny - ilość miejsc ograniczona.

Koncert w 75. rocznicę Obławy Augustowskiej

A w niedzielę (12.07) w Augustowie - Koncert w 75. rocznicę Obławy Augustowskiej. To będzie pierwsze tego lata wydarzenie z cyklu Camerata Augustoviana.

W Bazylice Mniejszej p.w. Najświętszego Serca Jezusowego o 19:00 rozpocznie się koncert „Wiolonczelowy śpiew pamięci”, poświęcony tragicznym wydarzeniom lipca 1945 roku.

Wystąpią wykładowcy i uczestnicy Warsztatów Wiolonczelowych. A w programie koncertu znajdą się m.in. kompozycje: Wojciecha Kilara - „Orawa” czy Krzysztofa Pendereckiego - „Agnus Dei” na 8 wiolonczel. Wstęp bezpłatny.

Wieczór teatralny w Wierszalinie

W sobotę (11.07)  proponujemy wieczór teatralny w Wierszalinie.

Widzowie mogą zobaczyć "Dziady - Noc Pierwszą" - inscenizację dramatu Adama Mickiewicza, zrealizowaną na podstawie czwartej części "Dziadów".

Zdaniem krytyków mimo upływu niemal dwóch stuleci, pomysł by zderzyć cierpienia nieszczęśliwego kochanka i wizję romantycznej miłości z racjonalizmem stanu duchownego okazuje się być proroczy i ponadczasowy. Piotr Tomaszuk przełożył go z właściwym sobie kunsztem na unikalny język Teatru Wierszalin.

Początek przedstawienia "Dziady - Noc Pierwsza" w sobotę (11.07) o 21:00.

Przegląd Nowego Kina Francuskiego

W białostockim Kinie Forum rozpoczyna się Przegląd Nowego Kina Francuskiego. Zobaczymy najciekawsze filmy znad Sekwany ostatnich lat.

W programie propozycje zarówno dla wielbicieli francuskich komedii: „Czysta jak śnieg” reż. Anne Fontaine, współczesna interpretacja baśni o Królewnie Śnieżce przeznaczona dla widzów dorosłych z Isabelle Huppert w roli Złej Królowej, komediodramatów: „Prawdziwa miłość” reż. Claire Burger, nagrodzona na festiwalu w Wenecji historia ojca, który musi sam zająć się wychowaniem nastoletnich córek czy kina animowanego: „Dilili w Paryżu” Michela Ocelota, zdobywca Cezara dla najlepszego filmu animowanego w 2019 roku. Szczegółowy program na stronie Białostockiego Ośrodka Kultury.

"Z DALEKIEGO KRAJU" w reż. Krzysztofa Zanussiego

Podlaska Akademia Kultury w nawiązaniu do 100. rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II zaprasza na film "Z DALEKIEGO KRAJU" w reż. Krzysztofa Zanussiego. Po seansie zaplanowano spotkanie z reżyserem.

"Z dalekiego kraju" jest filmem, który nie poddaje się gatunkowemu zaszufladkowaniu. To rodzaj niekonwencjonalnej biografii Papieża Polaka.  Akcja filmu zaczyna się w momencie, kiedy mały Karol uczestniczy w uroczystościach Drogi krzyżowej. Nabożeństwo wyciska trwały ślad na psychice wrażliwego chłopca. Staje się także emocjonalnym fundamentem jego przyszłych życiowych wyborów. Początek seansu w Kinie Forum w niedzielę (12.07 ) o 15:00.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kultura w mieście: pokaz "Zenka", Białystok New Pop Festival

9.07.2020, 10:34

Czas na kolejny wakacyjny pokaz w białostockim kinie samochodowym. Już w czwartek (09.07) na stadionie miejskim obejrzeć można film "Zenek". Są też inne kulturalne atrakcje.


Kultura - Kino Pod Obłoczkiem oraz wieczór teatralny w Wierszalinie

8.07.2020, 09:17

Kto chce podczas tegorocznych wakacji przeżyć wielką letnią przygodę plastyczną - temu proponujemy wyprawę do Augustowa.


Kultura w regionie: wystawy plenerowe i koncerty

3.07.2020, 13:46

Przedstawiamy jakie atrakcje kulturalne czekają na mieszkańców regionu w piątek (3.07).


Imprezy kulturalne w pokamedulskim klasztorze nad Wigrami

5.07.2020, 01:28

Koncerty, prelekcje i kino plenerowe - to atrakcje, które zaplanowano w pokamedulskim klasztorze w Wigrach w ramach rozpoczynającego się cyklu "Pamięć Bohaterom Niepodległej RP".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!
Dwie osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło za Kupiskami koło Łomży, fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
14.05.2021, 11:38, akt. 11:45

Wypadek k. Łomży - dwie osoby ranne
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok