Radio Białystok | Wiadomości | Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o planowanie porwania dziecka dla okupu

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o planowanie porwania dziecka dla okupu

autor: Grzegorz Pilat

31.07.2020, 07:35, akt. 10:04

Domagał się dwóch milionów. Straszył, że w przypadku niespełnienia żądania, uprowadzi dziecko. 23-letni mieszkaniec Suwałk usłyszał już zarzuty.

cbsp.policja.pl
cbsp.policja.pl

Po trwających prawie trzy tygodnie ustaleniach policjanci zatrzymali 23-latka podejrzanego o przygotowanie do uprowadzenia dziecka dla okupu.

Zaczęło się od sms-a z informacją, że jeśli pokrzywdzony w ciągu 48 godzin nie przygotuje dwóch milionów, to jego dziecko zostanie porwane. O tym, że autor wiadomości nie żartuje, świadczył fakt, że wiedział m.in., jak nazywa się dziecko.


- Natychmiast o tej sprawie zostają zaalarmowani policjanci z Centralnego Biura Śledczego. W swoich działaniach wspierani są przez policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Zaczynają się ustalenia, które ostatecznie doprowadzają do zatrzymania 23-letniego mieszkańca naszego województwa - informuje rzecznik podlaskiej policji podinsp. Tomasz Krupa.


Zaskoczonego 23-latka policja zatrzymała na chodniku na jednym z suwalskich osiedli. Jego tożsamość udało się ustalić w niecałe trzy tygodnie, między innymi dzięki karcie SIM - dodaje podinsp. Tomasz Krupa.


- Policjanci zgromadzili informacje nie tylko, w jaki sposób i gdzie dochodzi do zakupu i rejestracji karty SIM, z której później wysłana zostaje ta mrożące krew w żyłach wiadomość tekstowa, ale również dotyczące tego, kto mógł tego dokonać - mówi podinsp. Tomasz Krupa.


W Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku 23-latkowi przedstawiono zarzuty dotyczące przygotowania do uprowadzenia zakładnika i usiłowania wymuszenia rozbójniczego.

Grozi za to do 10 lat więzienia.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Tym tematem żyła cała Polska - w Białymstoku ruszył proces ws. porwania Amelki i jej matki

23.06.2020, 10:21

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku ruszył we wtorek (23.06) proces mężczyzny, któremu prokuratura zarzuciła m.in. bezprawne pozbawienie wolności żony i córki. Pod koniec ub. roku karze bez przeprowadzania rozprawy poddał się mężczyzna, który mu pomagał.


KGP: Rozpoczęliśmy poszukiwania porwanego 10-letniego Ibrahima natychmiast po zgłoszeniu

17.02.2020, 14:03

Rozpoczęliśmy poszukiwania 10-letniego Ibrahima natychmiast po zgłoszeniu - podkreślił w poniedziałek (17.02) rzecznik KGP Mariusz Ciarka. Zaznaczył, że uruchomienie procedury Child Alert to duża odpowiedzialność, ale agresywne zachowanie ojca porwanego dziecka, skłoniło policję do tego, by tę procedurę uruchomić.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok