Radio Białystok | Wiadomości | Kultura w regionie - Festiwal Teatralny "LasFest", warsztaty z efektywnej komunikacji i spotkanie z Mirosławem Tryczykiem

Kultura w regionie - Festiwal Teatralny "LasFest", warsztaty z efektywnej komunikacji i spotkanie z Mirosławem Tryczykiem

autor: Olga Gordiejew

11.08.2020, 13:29, akt. 13:40

W Siedlisku Kultury Solniki 44 rozpoczyna się we wtorek (11.08) Festiwal Teatralny "LasFest". Impreza, której organizatorami są członkowie Grupy Coincidentia, będzie trwał do soboty.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Czas na Festiwal Teatralny "LasFest"

W tegorocznym programie imprezy pojawią się mroczne eksperymenty teatralne, poetyckie spektakle i kontemplacje nocnego nieba zdobionego deszczem perseidów, będzie muzyka łącząca w sobie dzikość z harmonią, oraz nowość... leśne kino.Rozpoczyna się Festiwal Teatralny "LasFest" w SolnikachJak zapewnia dyrektor "LasFest" Dagmara Sowa z Grupy Coincidentia "Będzie to spotkanie ze sztuką o wysokiej randze, która pomimo swej siły, drapieżności, piękna i subtelności pozostaje skryta w rozmaitych +twórczych lasach+ - miejscach, z których się wywodzi i z których co jakiś czas się wyłania, prezentuje, zachwyca, by za chwilę zaszyć się z powrotem w swym naturalnym środowisku."

Dziś o 20:00 zobaczymy spektakl "The Monstrum Band" Grupy Coincidentia i kieleckiego Teatru Kubuś, to będzie pożegnanie z tym tytułem.

We czwartek Tadeusz Wierzbicki pokaże "Studnie światła", a później zaplanowano "Noc Perseidów" (nocny spektakl spadających gwiazd z muzyką na żywo w wykonaniu tria Nagnajewicz/Jurčo/Skorupski) i pokaz "Oddaleńcy" w wykonaniu Sakowicza i Cempury. Zaplanowano też w cyklu "Las Móvi" leśny pokaz filmów krótkometrażowych oraz koncert "Tymański/Ciechowski", podczas którego Tymon Tymański wykona piosenki Grzegorza Ciechowskiego.

Więcej informacji i dokładny program "LasFestu" pod adresem: www.facebook.com/LasFest.Solniki44.


Warsztaty z efektywnej komunikacji 

Książnica Podlaska proponuje warsztaty z "Efektywnej komunikacji w sieci, czyli co zrobić, żeby ktoś nas usłyszał".


Na fanpage Książnicy na Facebooku, prezentowany będzie cykl czterech spotkań warsztatowych.

Tematem spotkań będą głównie zagadnienia związane z komunikacją w mediach społecznościowych i szeroko rozumianej sieci, m.in.:

- Czym właściwie są media społecznościowe?

- Gdzie oraz w jaki sposób możemy się komunikować?

- Jak określać cel naszego przekazu?

- Czym jest spójna komunikacja wizualna?

- Jak dobierać odpowiednią grupę docelową do naszego przekazu?

- Co zrobić, by nie zniknąć w erze scrollowania?

- Trendy i przyszłość komunikacji.

Warsztaty przygotowała Marta Molska - socjolog, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

Pierwsze spotkanie już dziś (11 sierpnia 2020) o 10:00. Kolejne: 14 sierpnia, 18 sierpnia i 21 sierpnia, zawsze o 10:00.

Warsztaty odbywają się w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci".


Spotkanie z Mirosławem Tryczykiem z Klubie Fama

A już jutro w Klubie Fama Białostockiego Ośrodka Kultury spotkanie z Mirosławem Tryczykiem, autorem książki "Drzazga. Kłamstwa silniejsze niż śmierć".

Mirosław Tryczyk odkrył, że jego dziadek, ten sam, któremu uwielbiał siadać na kolanach, uwikłany był w zbrodnie na niewinnych osobach. Jak się uporać z taką prawdą?

Zdecydował, że skoro dziadkowie brali udział w zbrodniach, a rodzice milczeli, to wnuki muszą o tym opowiedzieć, by ich dzieci tego nie powtórzyły.

Autor rusza w Polskę śladem osób sobie podobnych. Które odkryły grzechy przodków i szukają języka, by o nich opowiedzieć. Trudno przyznać się do tego, że nie radzimy sobie z prawdą o naszej historii, o naszych najbliższych. Jak kochać tych, którzy zabijali?

"Drzazga. Kłamstwa silniejsze niż śmierć" to książka o ludziach, którzy mają odwagę pamiętać i nie chcą już milczeć.

Początek spotkania jutro (12.08) o 18:00 w Klubie Fama, przy ul. Legionowej 5.

Ze względu na ograniczenia związane z COVID-19 liczba miejsc jest ograniczona. Udział w spotkaniu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji telefonicznej (tel. 85 746 13 24) lub mailowej (e-mail: e.puczynska@bok.bialystok.pl).


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jacek Malinowski dyrektorem Białostockiego Teatru Lalek

11.08.2020, 10:48

Jacek Malinowski będzie przez kolejne cztery sezony artystyczne dyrektorem Białostockiego Teatru Lalek - poinformował zastępca prezydenta Białegostoku, odpowiedzialny za kulturę, Rafał Rudnicki.


Rozpoczyna się Festiwal Teatralny "LasFest" w Solnikach

11.08.2020, 09:04

Hasło 3. odsłony Festiwalu Teatralnego "LasFest" w Siedlisku Kultury Solniki 44 brzmi: "Mamy Wilka". Festiwal, którego organizatorami są członkowie Grupy Coincidentia, będzie trwał od 11 do 15 sierpnia.


Kultura - Dyskusyjny Klub Filmowy i wystawa rzeźb Jana Miłaszewskiego

10.08.2020, 10:32

Spotkanie miłośników dobrego kina oraz wystawa rzeźb jednego z najciekawszych białostockich rzeźbiarzy nieprofesjonalnych to nasze najnowsze propozycje kulturalne. Tych, którzy lubią bawić się słowem, namawiamy do udziału w Regionalnym Otwartym Konkursie Jednego Wiersza.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
19.09.2020, 07:38, akt. 14:13

"Dzień Rowerów" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok