Radio Białystok | Wiadomości | Działacze Konfederacji kierują pytania do pełnomocnika prezydenta Białegostoku ds. równego traktowania

Działacze Konfederacji kierują pytania do pełnomocnika prezydenta Białegostoku ds. równego traktowania

autor: Michał Buraczewski

11.08.2020, 15:36, akt. 15:46

Ilu urzędników będzie zajmować się równym traktowaniem w Białymstoku? Między innymi na to pytanie chcą znać odpowiedź podlascy działacze Konfederacji. 

Działacze podlaskiej Konfederacji, fot. Michał Buraczewski
Działacze podlaskiej Konfederacji, fot. Michał Buraczewski

Złożyli w tej sprawie pismo do nowej pełnomocnik prezydenta Białegostoku ds. równego traktowania Anny Dobrowolskiej-Cylwik.

Pytają także, czy po wejściu w życie tzw. "ustawy antyprzemocowej" pełnomocnik będzie pomagać niesłusznie oskarżonym o przemoc domową.


To nie jest jednak równość wobec prawa, jeżeli ktoś jest wyrzucany w trybie natychmiastowym ze swojego mieszkania. Pytanie związane ze środowiskiem LGBT: (...) konieczność jest, jak oni twierdzą, tworzenia np. toalet dla tzw. trzeciej płci. Co Pani Pełnomocnik zamierza w tej kwestii uczynić, aby - w cudzysłowie - równouprawnić tę tak zwaną trzecią płeć - mówi działacz Konfederacji Wiesław Bielawski. 


Pyta także o koszt realizacji zadań nowego urzędu.


Doszliśmy do wniosku, że warto zadać tego typu pytania, żeby się zorientować, jak Pani Pełnomocnik zamierza pełnić swój urząd. Za pomocą jakich urzędników, ile środków ma być na to przeznaczonych i czy zamierza zająć się przynajmniej tymi problemami, które poruszamy w naszym piśmie do niej skierowanym - dodaje Wiesław Bielawski. 


Działacze Konfederacji zapowiadają, że odpowiedź na pismo opublikują w mediach społecznościowych.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Demonstracja środowisk LGBT w Białymstoku [wideo, zdjęcia]

10.08.2020, 22:05

Protestowali przeciwko przemocy i dyskryminacji środowisk LGBT. Ponad sto osób demonstrowało w centrum Białegostoku m.in. w obronie transseksualnej Margot – osoby, która trafiła na 2 miesiące do aresztu za zniszczenie samochodu organizacji pro-life, który był obklejony homofobicznymi hasłami.


W Białymstoku będzie działać pełnomocnik prezydenta ds. równego traktowania

30.07.2020, 17:23

Przeciwdziałaniu dyskryminacji i działaniu na rzecz równego traktowania różnych grup społecznych, a także współpracą z organizacjami pozarządowymi będzie się zajmował powołany przez prezydenta Białegostoku pełnomocnik ds. równego traktowania. Została nim Anna Dobrowolska-Cylwik.


Białostoccy uczniowie doświadczają przemocy psychicznej w szkole

18.11.2019, 07:02

Prawie połowa uczniów doświadczyła przemocy psychicznej ze strony rówieśników. Tak wynika m.in. z raportu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok