Radio Białystok | Wiadomości | Ogłoszono przetarg na budowę zachodniej obwodnicy Siemiatycz

Ogłoszono przetarg na budowę zachodniej obwodnicy Siemiatycz

autor: Ryszard Minko

18.09.2020, 14:34, akt. 14:42

Za kilka lat TiR-y powinny omijać Siemiatycze. Regionalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku ogłosiła przetarg na budowę zachodniej obwodnicy miasta. Będzie to 25-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej od miejscowości Malewice do Chlebczyna.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko

- To istotny fragment krajowej numer 19 i Via Carpatii, która jest drogą o znaczeniu cywilizacyjnym. Podlaskie, Lubelskie i Podkarpackie zyskają na tej drodze – nie tylko poprzez poprawę komfortu podróżowania, ale też i gospodarczo – bo to generuje inwestycje – mówił w Siemiatyczach wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Obecnie przez Siemiatycze przejeżdżają tysiące tirów dziennie. - Obwodnica wyprowadzi ten ruch z miasta. Czekaliśmy na te decyzje długo – mówi wicestarosta powiatu siemiatyckiego Marek Bobel.

- Projektowana zachodnia obwodnica Siemiatycz będzie drogą ekspresową. Powstaną dwa węzły drogowe oraz prawie 700 metrowa estakada nad rzeką Bug – mówi dyrektor białostockiego oddziału Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wojciech Borzuchowski.

Harmonogram prac przewiduje, że najpóźniej za dwa lata inwestor otrzyma zezwolenie na realizację budowy, a sama droga ma być gotowa do końca 2025 roku.

Natomiast do końca tego roku mają być podpisane pierwsze umowy na przebudowę krajowej 19 w okolicach Białegostoku. Chodzi o 4 odcinki zachodniej i południowej obwodnicy miasta.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Do końca roku przy obwodnicy Augustowa powstaną nowe ekrany akustyczne

10.09.2020, 07:08

Zostaną zamontowane we wsi Mazurki. To efekt starań mieszkających tam rolników.


W Kuźnicy mówiono o przebiegu drogi S19 Kuźnica - Sokółka

7.09.2020, 15:36

Dzięki tej inwestycji tiry ominą Kuźnicę, a ruch na trasie będzie bezpieczniejszy i szybszy. W poniedziałek (07.09) w Kuźnicy samorządowcy z powiatu sokólskiego, minister edukacji narodowej i dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówili o tym, jak ważna jest droga S19 Kuźnica - Sokółka.


Zmiana organizacji ruchu na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy

11.07.2020, 10:54

Od soboty (11.07) po południu będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu na wjeździe z drogi ekspresowej S8 do Białegostoku, a także w kierunku Warszawy. Zmiany wiążą się z budową tzw. węzła Porosły.


10 ofert wpłynęło w przetargu na budowę kolejnego odcinka trasy S19 Via Carpatia

8.07.2020, 16:29

Dziesięć firm chce zbudować kolejny odcinek drogi ekspresowej S19 na Podlasiu. Chodzi o fragment południowej obwodnicy Białegostoku, która jest częścią międzynarodowej trasy Via Carpatia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Baśni o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok