Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia po pięknej bramce Imaza pokonała Piasta Gliwice [skrót meczu]

Jagiellonia po pięknej bramce Imaza pokonała Piasta Gliwice [skrót meczu]

autor: Robert Bońkowski

21.09.2020, 17:36, akt. 23:10

W 4. kolejce PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok mierzyła się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Żółto-czerwoni do przerwy remisowali z gliwiczanami 0:0. W drugiej części spotkania to piłkarze Jagi objęli prowadzenie. Bramkę - po strzale z dystansu - zdobył Jesus Imaz. Gol ten ostatecznie dał zwycięstwo żółto-czerwonym.

"Nam strzelać nie kazano"

Spotkanie Piasta z Jagiellonią rozpoczęło się podobnie jak poprzedni mecz żółto-czerwonych z Podbeskidziem Bielsko-Biała - od strzału w poprzeczkę. Z tą różnicą, że tym razem "aluminium" uratowało golkipera białostockiego klubu. W 7. minucie piłkę w pechowy sposób uderzył Parzyszek.

Jagiellonia dwie minuty później miała okazję do objęcia prowadzenia. Crossowe podanie od Błażeja Augustyna trafiło do Jesusa Imaza. Hiszpan nie najlepiej przyjął futbolówkę i zmuszony był do oddania strzału z ostrego kąta. Po tej sytuacji wywalczył dla Jagiellonii zaledwie rzut rożny - piłkę nad poprzeczkę bramki sparował golkiper Piasta Frantisek Plach.

W kolejnych minutach oba zespoły miały lepsze i gorsze sytuacje podbramkowe, ale żadnej z drużyn nie udało się "wepchnąć" piłki do siatki rywali. Aż w 37. minucie spotkania, po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym Piasta Gliwice, piłkę wolejem w kierunku bramki kopnął Augustyn, ta trafiła na głowę Makuszewskiego i były reprezentant Polski strzelił pierwszego gola w meczu. Jak się później okazało, skrzydłowy żółto-czerwonych był na pozycji spalonej, a bramka nie została uznana.

Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Bramka "stadiony świata" Imaza

Kilkanaście minut po przerwie Jagiellonia objęła prowadzenie w meczu. Po podaniu Macieja Makuszewskiego piłkę otrzymał Jesus Imaz. Hiszpan miał sporo wolnego miejsca. Napastnik Jagiellonii przebiegł z futbolówką kilka metrów w kierunku bramki Placha, po czym uderzył piłkę sprzed pola karnego, a ta wpadła pod poprzeczkę bramki golkipera gospodarzy.

Tym golem Jesus Imaz uczcił swój setny występ w karierze na boiskach ekstraklasy. To  24. zdobyta bramka przez Hiszpana w polskiej lidze.

Wraz z kolejnymi minutami żółto-czerwoni byli coraz bardziej spychani przez gospodarzy do defensywy. Gliwiczanom zależało na wyrównaniu wyniku.

Steinbors bohaterem Jagiellonii

Kluczowe dla końcowego rezultatu spotkania Piasta z Jagiellonią były interwencje bramkarza żółto-czerwonych. Pavels Steinbors najpierw wybronił "nieprzyjemny" strzał z dystansu - futbolówka bezpośrednio przed nim jeszcze kozłowała.

Chwilę później łotewskiego golkipera - po strzale Vidy - uratowała po raz drugi w meczu poprzeczka. Z najbliższej odległości zawodnik gliwiczan starał się dobić futbolówkę, ale Steinbors wybił piłkę z linii bramkowej nogami. Interwencja ta zapewniła żółto-czerwonym zwycięstwo.

Jagiellonia Białystok po czterech meczach zajmuje 3. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem ośmiu punktów. Do lidera - Górnika Zabrze - traci cztery "oczka". Najbliższe spotkanie zespół Bogdana Zająca zagra w sobotę (26.09). Przeciwnikiem żółto-czerwonych będzie Zagłębie Lubin. Transmisja tego spotkania na naszej antenie.

Jagiellonia Białystok najbliższy mecz zagra przy Słonecznej. Jej rywalem w sobotę (26.09) będzie drużyna Zagłębia Lubin. Początek meczu i naszej radiowej transmisji od 20:00.

Podsumowanie meczu

Bramki: 0:1 Jesus Imaz (58).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Patryk Lipski, Sebastian Milewski. Jagiellonia Białystok: Bogdan Tiru.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 2 649.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Piotr Malarczyk (46. Martin Konczkowski), Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Bartosz Rymaniak, Patryk Sokołowski (62. Tomasz Jodłowiec), Patryk Lipski, Sebastian Milewski (74. Kristopher Vida), Jakub Holubek - Dominik Steczyk (81. Arkadiusz Pyrka), Piotr Parzyszek (62. Michał Żyro).

Jagiellonia Białystok: Pavels Steinbors - Paweł Olszewski, Bogdan Tiru, Błażej Augustyn, Bodvar Bodvarsson - Maciej Makuszewski (74. Andrej Kadlec), Martin Pospisil, Jesus Imaz, Taras Romanczuk, Przemysław Mystkowski (81. Tomas Prikryl) - Jakov Puljic.

| red: rbon

W poniedziałek (21.09) piłkarze Jagiellonii Białystok grają na wyjeździe z Piastem Gliwice w meczu ekstraklasy.

Fernan Lopez nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok

19.09.2020, 10:00

Fernan Lopez jest wychowankiem Celty Vigo, ale w swoim kraju grał jedynie na 3. poziomie ligowym.

Fedor Cernych wrócił do Jagiellonii Białystok

17.09.2020, 19:36

Jagiellonia ogłosiła kolejny letni transfer. Tym razem do żółto-czerwonych dołączył Fedor Cernych.

Obrońca Jagiellonii w najlepszej "jedenastce" 3. kolejki PKO Ekstraklasy [skrót meczu]

15.09.2020, 11:17

PKO Ekstraklasa wyróżniła najlepszych piłkarzy minionej ligowej kolejki.