Radio Białystok | Wiadomości | KAS zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów i magazyn tytoniu [zdjęcia, wideo]

KAS zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów i magazyn tytoniu [zdjęcia, wideo]

23.09.2020, 08:01, akt. 08:33

16,5 tony krajanki i suszu tytoniowego, 220 tys. sztuk gotowych papierosów i maszyny do ich nielegalnej produkcji zabezpieczyła Krajowa Administracja Skarbowa. Zatrzymano dwie osoby podejrzane o udział w tej przestępczej działalności.

Podlaska i łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryły i zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów, magazyn i krajalnię tytoniu, źródło fot.: KAS
Podlaska i łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryły i zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów, magazyn i krajalnię tytoniu, źródło fot.: KAS

Sukces podlaskiej i łódzkiej KAS

Pod Warszawą funkcjonowała fabryka nielegalnych papierosów, do której tytoń dostarczany był z magazynu w Łodzi. Akcję w dwóch miejscach jednocześnie przeprowadzili wspólnie funkcjonariusze podlaskiej i łódzkiej KAS.

Jak poinformował w środę oficer prasowy podlaskiej KAS st. asp. Maciej Czarnecki, w łódzkim magazynie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 5,5 tony krajanki i suszu tytoniowego, maszyny do krojenia i suszenia tytoniu, setki tysięcy gilz papierosowych oraz 20 tys. szt. nielegalnych papierosów.W hali w okolicy Warszawy KAS zabezpieczyła linię do produkcji i pakowania papierosów. Były tam również pomieszczenia dla pracowników z sypialniami i zapleczem kuchennym. Na terenie fabryki znajdowało się 11 ton krajanki i suszu tytoniowego, 200 tys. wyprodukowanych papierosów oraz komponenty wykorzystywane przy ich wytwarzaniu i konfekcjonowaniu (m.in. filtry, gilzy i kleje).


Zatrzymano dwóch mężczyzn


- Podczas akcji zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty narażenia na uszczuplenie podatku akcyzowego w związku z przechowywaniem nielegalnego tytoniu i papierosów - powiedział Michał Czarnecki. Śledztwo, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty, prowadzi Łódzki Urząd Celno-Skarbowy. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

Wartość zabezpieczonej linii do produkcji papierosów oraz urządzeń do przetwarzania tytoniu została oszacowana na ok. 2 mln zł. Według KAS, gdyby przejęte wyroby tytoniowe trafiły do obrotu, Skarb Państwa straciłby ok. 15,5 mln zł.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Funkcjonariusze z Kuźnicy wykryli przemyt ponad tysiąca paczek papierosów w ciężarówce

31.08.2020, 11:59

1,2 tys. paczek papierosów próbował wwieźć do Polski kierowca ciężarówki, skontrolowany na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy. Kontrabandę ukrył w przestrzeniach konstrukcyjnych naczepy - poinformowała w poniedziałek (31.08) KAS.


KAS zabezpieczyła ponad 20 ton suszu tytoniowego; prawdopodobnie miał trafić do nielegalnych fabryk

5.08.2020, 09:56

Ponad 20 ton suszu tytoniowego niewiadomego pochodzenia zabezpieczyła Krajowa Administracja Skarbowa w magazynie w okolicach Tczewa (Pomorskie); zatrzymana została jedna osoba - poinformował w środę rzecznik podlaskiej KAS Radosław Hancewicz.


KAS udaremniła przemyt papierosów w transporcie desek

4.08.2020, 12:56

13,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wykryli funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym z Białorusią w Kuźnicy. Kontrabanda ukryta była w ciężarówce, którą przewożono deski.


Podlascy funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt papierosów k. Raczek

17.07.2020, 13:24

Próbę przemytu 3 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 40 tys. zł, udaremnili funkcjonariusze KAS z Suwałk w okolicy miejscowości Raczki. Kontrabanda ukryta był w busie wiozącym przesyłki kurierskie do Wielkiej Brytanii.


KAS udaremniła przemyt miliona sztuk papierosów w transporcie sosnowych desek [zdjęcia, wideo]

15.07.2020, 08:14

Przemyt ok. miliona sztuk papierosów udaremnili funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach. Papierosy były w polskiej ciężarówce, w transporcie sosnowych desek - podała w środę KAS w komunikacie.


Przesyłki z nielegalnymi farmaceutykami zatrzymane przez KAS

10.06.2020, 12:38

Ponad 5,5 tys. tabletek i ampułek zawierających sterydy i hormony znaleźli funkcjonariusze KAS w przesyłkach, skontrolowanych w oddziale jednej z firm kurierskich w Białymstoku. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych farmaceutyków to ok. 40 tys. zł - podała w środę (10.06) administracja celno-skarbowa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: stock.adobe.com
REGION
15.05.2021, 08:07, akt. 08:12

Promy na Bugu wznawiają kursowanie

Dwie osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło za Kupiskami koło Łomży, fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
14.05.2021, 11:38, akt. 11:45

Wypadek k. Łomży - dwie osoby ranne

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok