Radio Białystok | Wiadomości | Uczniowie klas 4-8 przechodzą na nauczanie zdalne - co na to dyrektorzy białostockich szkół?

Uczniowie klas 4-8 przechodzą na nauczanie zdalne - co na to dyrektorzy białostockich szkół?

autor: Ryszard Minko

23.10.2020, 13:44, akt. 14:33

Przejście uczniów starszych klas szkół podstawowych na nauczanie całkowicie zdalne było już od dawna oczekiwane – w ten sposób dyrektorzy białostockich placówek odnoszą się do piątkowych (23.10) decyzji premiera.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko

Rodzice i uczniowie ze zrozumieniem przyjęli decyzję premiera o przejściu na nauczanie zdalne - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Zmniejszenie liczby uczniów w szkołach pozwoli na poprawę bezpieczeństwa – ocenia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Białymstoku Anna Satuła. 


Nauczyciele czekali po prostu na jakieś decyzje. Z naszego punktu widzenia jest to rozwiązanie o tyle bardzo dobre, że jesteśmy w stanie rozrzedzić młodsze klasy, zrobić większą przestrzeń, zachować dystanse. W tej chwili musimy usiąść do nowego rozkładu, popatrzeć jak to wygląda od strony nauczyciela - przed dyrektorami jest po prostu ogrom pracy - mówi Anna Satuła. 


W podobnym tonie wypowiada się dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Białymstoku Edyta Haraburda. W jej opinii szkoły powinny być przygotowane na taki tryb nauczania.


Myślę, że już od dawna to trzeba było wprowadzić. Ja jestem na to przygotowana. Na pewno nauczyciele klas 1-3 będą mieli poczucie krzywdy, ale też trzeba to zrozumieć, że są to klasy, które jednak wymagają tej stałej obecności nauczyciela, że w tych klasach 1-3 nie można uczyć zdalnie, nie da się - mówi Edyta Haraburda.


Zgodnie z decyzją premiera od poniedziałku (26.10) uczniowie klas 4-8 w szkołach podstawowych uczyć się będą zdalnie. Nauczanie w młodszych klasach pozostaje bez zmian.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dyrekcja I LO w Suwałkach wystąpiła do władz miasta o dofinansowanie zakupu komputerów zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli

23.10.2020, 12:17

Sprzęt jest niezbędny do tego, aby nauczanie zdalne było jak najbardziej efektywne.


Uczniowie na zdalnym - jak się zmobilizować?

23.10.2020, 12:02

Zdalne nauczanie dotyczy już nie tylko wszystkich szkół średnich, ale też starszych klas podstawówek. Trzeba zrobić wszystko, by nie zmarnować tego czasu, nie zgnuśnieć - i fizycznie, i intelektualnie.


Cała Polska strefą czerwoną

23.10.2020, 11:10

Cała Polska od soboty (24.10) strefą czerwoną, szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 w trybie zdalnym - poinformował w piątek (23.10) premier Mateusz Morawiecki. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa.


Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży na kwarantannie

22.10.2020, 17:07

Prawie 40 szkół i przedszkoli w Podlaskiem zmieniło organizację pracy - informuje Podlaskie Kuratorium Oświaty.


Białystok: dodatkowe autobusy na cmentarze i prawie 100 laptopów dla szkół

22.10.2020, 16:10

Był m.in. apel o rozłożenie w czasie wyjazdów na cmentarze i dostosowanie się do sanitarnych wytycznych. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i jego zastępcy na konferencji prasowej podsumowali działania miasta w czasie pandemii koronawirusa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok