Radio Białystok | Wiadomości | 5 podlaskich firm jest nominowanych do Nagród Gospodarczych Prezydenta RP

5 podlaskich firm jest nominowanych do Nagród Gospodarczych Prezydenta RP

autor: Adam Janczewski

8.11.2020, 08:11, akt. 08:58

Pięć firm z województwa podlaskiego jest nominowanych do Nagród Gospodarczych Prezydenta RP. To całkiem dobry wynik, bo z całego kraju na liście jest 21 przedsiębiorstw.

Fabryka spółki SaMASZ, fot. Cecylia Lola-Gołembiewska
Fabryka spółki SaMASZ, fot. Cecylia Lola-Gołembiewska

Prezydent przyznaje nagrody gospodarcze raz do roku - od kilkunastu lat. To prestiżowe wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych i wynalazców. W tym roku firmy z województwa podlaskiego na siedem kategorii dostały nominacje w trzech.

W kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest producent systemów i komponentów instalacji autogazu z Kleosina - ALEX, która zatrudnia 150 osób. 

W kategorii Narodowy Sukces są dwie nominacje. Nominowana jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, która jest jedną z najnowocześniejszych na świecie i zatrudnia niemal tysiąc osób. Na liście nominowanych jest też SaMASZ z podbiałostockiego Zabłudowa, w którym pracuje prawie 800 osób. To duży producent maszyn rolniczych i komunalnych. 

W kategorii Odpowiedzialny Biznes nominowane są dwie spółki. To suwalski MALOW, czyli największy w Polsce producent mebli metalowych, którego 70 procent produktów trafia na eksport, a także Suempol z Bielska Podlaskiego, czyli jeden z największych na świecie producentów łososia wędzonego.

Co roku prezydent wręczał nagrody na Kongresie 590 na przełomie października i listopada. Ze względu na pandemię przełożono cały kongres na wiosnę 2021 r.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


O 2,1 mln zł zwiększono pulę środków na "bon antywirusowy" dla podlaskich firm

16.10.2020, 16:41

O 2,1 mln zł - do kwoty 7,5 mln zł - urząd marszałkowski zwiększył pulę środków na "bon antywirusowy" dla podlaskich firm, które w czerwcu złożyły wnioski do prowadzącej ten konkurs Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w Białymstoku.


Młodzi przedsiębiorcy z województwa podlaskiego mają jeszcze większe szanse na dotacje

11.10.2020, 11:07

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wydłużyła termin naboru wniosków w konkursie "Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej". Zwiększyła też pulę przeznaczoną na dofinansowania z 300 do 390 milionów złotych.


Samorząd województwa podlaskiego rozpoczął promocję gospodarczą regionu

7.10.2020, 12:24

"Podlaskie. Naturalna droga rozwoju" - to hasło promocji gospodarczej regionu, którą rozpoczął samorząd województwa podlaskiego. Główny cel tej kampanii to pokazanie regionu inwestorom zagranicznym, którzy chcieliby współpracować z podlaskimi firmami przy wspólnych przedsięwzięciach.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
REGION
27.02.2024, 17:31, akt. 18:25

Powiat grajewski świętuje 25-lecie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok