Radio Białystok | Wiadomości | 36-latek podejrzany o podpalenie mieszkania racą może trafić do aresztu

36-latek podejrzany o podpalenie mieszkania racą może trafić do aresztu

15.11.2020, 16:05, akt. 16:26

W niedzielę (15.11) prokurator przestawił zarzuty 36-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o podpalenie mieszkania przy al.3 Maja w Warszawie, do którego doszło 11 listopada. Oskarżyciel publiczny zawnioskował do sądu o aresztowanie podejrzanego.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Prokurator z prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ przesłuchał w niedzielę w charakterze podejrzanego 36-letniego mężczyznę zatrzymanego w piątek w Białymstoku.- Podejrzany usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa powstania zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu co najmniej kilkunastu osób, w postaci pożaru. Do zdarzenia doszło poprzez rzucenie podpaloną racą w kierunku budynku przy al. 3. Maja w Warszawie. Zarzut przedstawiony podejrzanemu obejmuje także uszkodzenie mienia należącego do pokrzywdzonych. Czyn zakwalifikowano jako występek chuligański, zagrożony karą pozbawienia wolności do lat ośmiu – przekazała prokurator. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.


Podejrzany nie przyznał się do winy i przedstawił oskarżycielowi swoją wersję wydarzeń z 11 listopada. Treść jego wyjaśnień objęta jest tajemnicą śledztwa.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 36-latka. Wniosek argumentował m.in. obawą matactwa, wysokim zagrożeniem karą, a także obawą ucieczki.

Posiedzenie "aresztowe" odbędzie się w niedzielę (15.11) około godz. 17:00 w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia.

W sobotę (14.11) Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że zatrzymanie podejrzanego możliwe było dzięki współpracy stołecznej i białostockiej policji.

"Funkcjonariusze ustalili tożsamość 36-latka między innymi dzięki nagraniom monitoringu" - podała warszawska policja. Ustalono, że mężczyzna jest powiązany ze środowiskiem pseudokibiców.

W przeszłości był notowany między innymi w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, udziałami w bójkach oraz niszczeniu mienia.

"Zatrzymanie miało miejsce w ostatniej chwili, gdyż 36-latek szykował się do wyjazdu do jednego z krajów Beneluksu. Jego samochód był przygotowany do drogi, rzeczy spakowane i włożone do auta" - poinformowała KSP.

Za zarzucane przestępstwo grozi podejrzanemu do 8 lat pozbawienia wolności.

11 listopada w trakcie Marszu Niepodległości do jednego z mieszkań na warszawskim Powiślu wrzucono racę, która spowodowała pożar. Marsz Niepodległości - zgodnie z zapowiedziami organizatorów - miał być zmotoryzowany. Wielu uczestników brało w nim jednak udział pieszo. Doszło do zamieszek.


źródło: PAP, IAR | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


36-latek z Białegostoku jest podejrzewany o podpalenie mieszkania w Warszawie

14.11.2020, 12:37

Policjanci z Warszawy wspólnie z funkcjonariuszami z Białegostoku zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie mieszkania, do którego doszło 11 listopada w Warszawie przy al. 3 Maja. Jak wynika z policyjnych ustaleń zatrzymany 36-latek jest powiązany ze środowiskiem pseudokibiców.


Do 12 lat więzienia grozi sprawcy śmiertelnego wypadku niedaleko Augustowa

13.11.2020, 18:39

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie wypadku drogowego, w którym jedna osoba zginęła, a druga została poważnie ranna. Sprawca był pijany i uciekł z miejsca zdarzenia.


Wpłynęły zażalenia na decyzję o umorzeniu śledztwa ws. nawoływania do nienawiści przez byłego księdza Międlara

13.11.2020, 17:13

Nie uprawomocniło się postanowienie białostockiej prokuratury o umorzeniu śledztwa dotyczącego publicznego nawoływania do nienawiści przez Jacka Międlara; chodziło m.in. o kazanie wygłoszone przez niego w Białymstoku. Wpłynęły trzy zażalenia, które rozpozna miejscowa prokuratura regionalna.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
ipfronplus

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok