Radio Białystok | Wiadomości | Litwin uciekał przed strażnikami granicznymi - miał samochód wypełniony kontrabandą

Litwin uciekał przed strażnikami granicznymi - miał samochód wypełniony kontrabandą

16.11.2020, 11:58, akt. 12:21

Straż Graniczna zatrzymała po pościgu litewskiego kierowcę, który uciekał przed kontrolą drogową. Okazało się, że jego auto jest wypełnione papierosami, zabezpieczono w sumie blisko 35 tys. paczek bez polskiej akcyzy.

źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej
źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy przekracza 493 tys. zł

Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy przekracza 493 tys. zł - poinformowała w poniedziałek (16.11) mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku.

Na terenie powiatu suwalskiego pogranicznicy próbowali zatrzymać do kontroli drogowej audi na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca nie zareagował na sygnały i zaczął uciekać. Powiadomiono drugi patrol, ale ten również nie zdołał zatrzymać pirata, mimo ułożonej na jezdni kolczatki do przebijania opon. Funkcjonariusze SG zaczęli więc go ścigać; kiedy próbował przy dużej prędkości zajeżdżać im drogę, by uniknąć wyprzedzenia - wpadł na pobocze i wtedy został zatrzymany.


Za kierownicą audi siedział 28-letni Litwin

Okazało się, że za kierownicą audi siedział 28-letni Litwin. Uciekał, bo w samochodzie miał duży transport nielegalnych papierosów. W całym aucie, na siedzeniach, w bagażniku, a nawet w bagażniku dachowym czy schowkach w drzwiach miał kontrabandę. To w sumie blisko 35 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy; ich szacunkowa wartość przekracza 493 tys. zł. Okazało się też, że polskie tablice rejestracyjne są podrobione; w aucie znaleziono oryginalne litewskie i dowód rejestracyjny do nich.

Litwinowi grozi do pięciu lat więzienia za samą ucieczkę przed kontrolą, do tego czeka go sprawa karna skarbowa związana z przemytem.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Straż Graniczna zatrzymała tira z ponad 300 tys. paczek papierosów

13.11.2020, 10:04

Ponad 300 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyła Straż Graniczna w ciężarówce zatrzymanej do kontroli w gminie Szypliszki, niedaleko granicy polsko-litewskiej. Ładunkiem miała być wełna mineralna. Podejrzany o przemyt kierowca trafił do aresztu.


Straż Graniczna zabezpieczyła nielegalne papierosy warte 950 tys. zł

9.11.2020, 10:26

Nielegalne papierosy o wartości 950 tys. zł zabezpieczyła Straż Graniczna w akcji na dwóch posesjach w powiecie białostockim. Zatrzymano trzy osoby podejrzane o paserstwo wyrobów tytoniowych - poinformował w poniedziałek (9.11) Podlaski Oddział SG w Białymstoku.


Przemyt papierosów z Białorusi w ładunku granulatu - funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 10 tys. paczek

3.11.2020, 10:20

W transporcie granulatu ukryty był przemyt papierosów, udaremniony przez KAS na przejściu drogowym z Białorusią w Bobrownikach. Zabezpieczono łącznie niemal 10 tys. paczek o wartości ok. 140 tys. zł. Kierowcy ciężarówki grozi wysoka grzywna.


Ponad 50 kg haszyszu przechwycili podlascy funkcjonariusze Straży Granicznej

2.11.2020, 11:46

Straż Graniczna udaremniła przemyt ponad 50 kg haszyszu, o czarnorynkowej wartości ponad 2,5 mln zł. Narkotyki były ukryte w podwójnej podłodze auta zatrzymanego do kontroli drogowej w powiecie augustowskim. Podejrzany o przemyt Rosjanin trafił do aresztu.

ZNAJDŹ NAS

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok


Edward Redliński podczas wręczenia nagród marszałka województwa podlaskiego w 2013 roku, fot. Joanna Sikora
KULTURA
11.07.2024, 17:15, akt. 20:47

Edward Redliński nie żyje


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok