Radio Białystok | Wiadomości | Władze USK w Białymstoku szukają ok. 270 osób do pracy w powstających tymczasowych placówkach

Władze USK w Białymstoku szukają ok. 270 osób do pracy w powstających tymczasowych placówkach

autor: Edyta Wołosik

17.11.2020, 15:28, akt. 15:35

Zainteresowanie ze strony pracowników niemedycznych jest duże. Gorzej jest ze zgłoszeniami ze strony pielęgniarek czy ratowników medycznych. Władze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku szukają prawie 270 osób do pracy w powstających dwóch tymczasowych placówkach.

Trwa budowa szpitala tymczasowego w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, fot. Podlaski Urząd Wojewódzki
Trwa budowa szpitala tymczasowego w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, fot. Podlaski Urząd Wojewódzki

Władze USK w Białymstoku szukają ok. 270 osób do pracy w powstających tymczasowych placówkach - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Na razie na ponad 120 potrzebnych pracowników medycznych zgłosiło się około 20. Informacje o naborze dostępne są na stronie Powiatowego Urzędu Pracy. Łącznie tych ofert jest 267, bo jak mówi rzeczniczka PUW Jolanta Tulkis: "oprócz ofert dla pielęgniarek, czy ratowników medycznych, są też dla salowych, portierów, pracowników gospodarczych".  

Rekrutację prowadzi Uniwersytecki Szpital Kliniczny i to tam zainteresowani powinni się zgłaszać. I mimo, że oferta pojawiła się w Powiatowym Urzędzie Pracy, to dotyczy nie tylko zarejestrowanych osób bezrobotnych.  

Zarobki - w zależności od stanowiska są różne, ale w większości tych ogłoszeń mowa jest o najniższej krajowej, czyli 2 tysiącach 600 złotych brutto. Jednak - jak zapewnia rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku - Katarzyna Malinowska - Olczyk - nie oznacza to takiego wynagrodzenia, bo: "np. pracownicy medyczni będą mogli liczyć na dodatki za dyżury świąteczne, nocne, otrzymają też dodatkowe świadczenie za pracę z pacjentem covidowym w wysokości 100 procent pensji; z każdym pensja będzie ustalana indywidualnie, bo inaczej będzie jak zgłosi się osoba z doświadczeniem, z ukończonymi kursami, a inaczej, gdy będzie to osoba bez doświadczenia".

Pracownicy poszukiwani są do powstających szpitali tymczasowych w Białymstoku: w hali Uniwersytetu Medycznego i przy ul. Żurawiej.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W podlaskich szpitalach zajęta jest ponad połowa łóżek dla pacjentów z COVID-19

13.11.2020, 15:22

888 pacjentów z koronawirusem przebywało w czwartek (12.11) w szpitalach w Podlaskiem. Wolnych jest 713 łóżek covidowych – poinformował Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku.


doc. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz

13.11.2020, 08:36

"Zapalenie płuc wywołane COVID-19 to nie jest choroba, która leczy się w tydzień, to jest choroba, która leczy się w miesiącach. Jeśli pacjent trafia na intensywną terapię, to wiemy, że to łóżko prędko się nie zwolni" - mówi doc. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz.


Budowa szpitali tymczasowych w Białymstoku idzie zgodnie z planem

12.11.2020, 15:29

Zgodnie z planem idzie w Podlaskiem budowa dwóch szpitali tymczasowych dla pacjentów z koronawirusem - poinformował w czwartek (12.11) Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, pod którego patronatem powstają te placówki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok