Radio Białystok | Wiadomości | Zabytkowy Pałac Lubomirskich w Białymstoku będzie sprzedany na licytacji komorniczej

Zabytkowy Pałac Lubomirskich w Białymstoku będzie sprzedany na licytacji komorniczej

autor: Ryszard Minko

26.11.2020, 07:04, akt. 07:42

Cena wywoławcza Pałacu Lubomirskich wraz z ponad hektarową działką na obrzeżach Białegostoku to nieco ponad 4 miliony 200 tysięcy złotych. Jak informuje kancelaria komornika jest kilku zainteresowanych zakupem, którzy wpłacili ponad półmilionowe wadium.

foto: Ryszard Minko
foto: Ryszard Minko

Nieruchomość jest własnością zadłużonej spółki PQE, która przez ostatnie 7 lat prowadziła Wyższą Szkołę Administracji Publicznej. Przed laty popularna uczelnia już nie funkcjonuje, a syndyk wraz z komornikiem próbują spieniężyć majątek zadłużonej spółki. Jako pierwszy na licytację trafił zabytkowy pałac, choć w dalszych planach jest sprzedaż wycenianej na kilkadziesiąt milionów złotych nowoczesnej bazy dydaktycznej uczelni.

Sam Pałac ma prawie 1800 metrów kwadratowych powierzchni i od dawna nie jest użytkowany. Wcześniej mieściła się tam siedziba władz prywatnej uczelni prowadzonej przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej. Wartość pałacu komornik oszacował na ponad 5,5 miliona złotych, choć przed 23 laty władze miasta przekazały je ówczesnemu właścicielowi za niespełna 160 tysięcy złotych.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Będzie licytacja majątku WSAP-u w Białymstoku

14.02.2020, 10:47

Komornik sądowy zlicytuje majątek Wyżej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku. To nie tylko atrakcyjne działki na obrzeżach miasta, ale też nowoczesny budynek główny uczelni oraz zabytkowy Pałac Lubomirskich.


Pałac Lubomirskich wkrótce ma trafić na licytację komorniczą

24.11.2019, 11:49

Budynek jest dobrze zabezpieczony przed pożarem i dewastacją, a także stosunkowo dobrze zachowany jako zabytek. To opinia Miejskiego Konserwatora Zabytków w Białymstoku, który kontrolował stan XIX wiecznego Pałacu Lubomirskich na białostockich Dojlidach.


Czy zabytkowy Park Lubomirskich zostanie doszczętnie wycięty?

20.11.2019, 07:10

Czy zabytkowy 12-hektarowy Park Lubomirskich na białostockich Dojlidach zostanie doszczętnie wycięty? Zastanawiają się nad tym spacerowicze, którzy zwracają uwagę na niepokojące oznaczenia na drzewach. 


Czy zabytkowemu Pałacowi Lubomirskich w Białymstoku grozi dewastacja?

28.10.2019, 14:09

Czy zabytkowemu Pałacowi Lubomirskich w Białymstoku grozi dewastacja? Ma to zbadać doroczna kontrola Miejskiego Konserwatora Zabytków w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok