Radio Białystok | Wiadomości | Będzie licytacja majątku WSAP-u w Białymstoku

Będzie licytacja majątku WSAP-u w Białymstoku

autor: Ryszard Minko

14.02.2020, 10:47, akt. 11:08

Komornik sądowy zlicytuje majątek Wyżej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku. To nie tylko atrakcyjne działki na obrzeżach miasta, ale też nowoczesny budynek główny uczelni oraz zabytkowy Pałac Lubomirskich.

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku, fot. Ryszard Minko
Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku, fot. Ryszard Minko

Jak udało nam się dowiedzieć w kancelarii komorniczej na licytację wystawione będą działki o łącznej powierzchni prawie 3 hektarów wycenione na ponad 23 miliony złotych, budynek dydaktyczny za blisko 21 milionów złotych oraz zabytkowy Pałac Lubomirskich, którego cena wywoławcza nieznacznie przekroczy 3 miliony złotych. W sumie całość nieruchomości wyceniana jest na ponad 47 milionów złotych. Pracownicy kancelarii komorniczej przyznają, że otrzymują wiele pytań dotyczących planowanej licytacji.

Spore emocje budzi fakt sprzedaży XIX wiecznego Pałacu Lubomirskich, który 22 lata temu uczelnia kupiła od miasta za nieco ponad 155 tysięcy złotych, czyli 20 razy mniej niż jest wyceniany obecnie. Stało się tak, ponieważ ówczesne władze Białegostoku udzieliły uczelni 80-procentowej bonifikaty. Licytacja komornicza, to nie pierwsza próba sprzedaży pałacu. Wcześniej chciała to zrobić sama uczelnia, która żądała za niego ponad 7 milionów złotych, wtedy jednak nie znalazł się żaden kupiec.

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej przed laty była największą uczelnią prywatną w regionie. Studiowało tam ponad 3 tysiące osób.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Koniec WSAP – uczniowie "mundurówki" w ostatniej chwili muszą szukać nowej szkoły

27.08.2019, 13:42

To miała być wymarzona szkoła, oferująca ciekawe zajęcia – teraz okazała się iluzją, która zostawiła uczniów z nie lada kłopotami.


Na sprzedaż majątek ruchomy i prawa do liceum - WSAP w likwidacji

26.07.2019, 15:23

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku była przed laty jedną z najlepszych uczelni prywatnych w regionie. Dziś znajduje się w stanie likwidacji.


WSAP w Białymstoku kończy działalność

4.03.2019, 10:23

To, o czym już wspominaliśmy kilka dni temu stało się faktem. Po 23 latach kończy działalność jedna z najbardziej znanych uczelni niepublicznych w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok