Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy działacze Forum Młodych PiS występują w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

Białostoccy działacze Forum Młodych PiS występują w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

autor: Edyta Wołosik

10.12.2020, 17:03, akt. 17:14

To odpowiedź na działania młodzieżówki Partii "Razem" i ochrona dobrego imienia papieża - Polaka. Działacze Forum Młodych PiS napisali petycję do radnych Białegostoku w sprawie tytułu honorowego obywatela miasta przyznanego w 1996 roku Janowi Pawłowi II.

źródło: Biuro Okręgowe PiS
źródło: Biuro Okręgowe PiS

- Nie zgadzamy się na próby odebrania tego tytułu, czego chce młodzieżówka Partii Razem - mówi przewodniczący Forum Młodych PiS Bartosz Stasiak i podkreśla: "mamy do czynienia z haniebnym atakiem politycznym, umotywowanym także chęcią zaistnienia w przestrzeni medialnej; przypominać o roli Ojca Świętego, jego nauczaniu w życiu Polaków, w tym także białostoczan, apelujemy do radnych, ponad podziałami politycznymi, o ochronę dobrego imienia Jana Pawła II".

W apelu o odebranie tytułu, który na początku grudnia złożyli działacze Partii Razem są m.in. zarzuty, że Jan Paweł II wiedział o pedofilii w Kościele.

Jak mówi Bartosz Sokołowski z Forum Młodych PiS: "to jest niczym nieuzasadniony atak na świętego Jana Pawła II, element walki z Kościołem środowisk radykalnie lewicowych, mamy kampanie nienawiści wobec Jana Pawła II i jest to próba podważenia jednego z największych autorytetów, który ukształtował nasz byt, naszą wolność, tożsamość po przemianach 1989 roku i my chcemy jasno powiedzieć: nie zgadzamy się na odebranie tytułu".

Petycjami, zarówno młodzieżówki Partii Razem, jak i Forum Młodych PiS zajmować się będzie Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta. Wyda opinie, którymi zajmować się będą wszyscy radni. Jednak, jak mówi przewodniczący białostockiej Rady Miasta Łukasz Prokorym, nie ma podstaw do uznania, że honorowe obywatelstwo zostało przyznane Janowi Pawłowi II niesłusznie.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad milion złotych ma kosztować modernizacja skweru im. Pawła Adamowicza w Białymstoku

5.12.2020, 12:16

Kontrowersje wokół planów odnowy skweru imienia Pawła Adamowicza w Białymstoku. Modernizacja ma kosztować ponad milion złotych. Tak wynika z projektu przyszłorocznego budżetu. Urzędnicy zastrzegają jednak, że ostateczny koszt znany będzie po wykonaniu dokumentacji. Prace obejmować mają m.in. remont fontanny.


101. rocznica urodzin prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego

26.11.2020, 14:48

Kwiaty przed pamiątkową tablicą i flagi na ulicy imienia Ryszarda Kaczorowskiego. W taki sposób w Białymstoku uczczono 101. rocznicę urodzin ostatniego prezydenta RP na Uchodźstwie i Honorowego Obywatela Miasta.  


Białostoccy radni odebrali honorowe obywatelstwo kard. Gulbinowiczowi

23.11.2020, 10:10

Radni Białegostoku odebrali pośmiertnie honorowe obywatelstwo miasta kard. Henrykowi Gulbinowiczowi. Stosowną uchwałę przyjęli większością głosów na poniedziałkowej (23.11) sesji. Uchwała jest konsekwencją decyzji dyscyplinarnych Stolicy Apostolskiej wobec duchownego.


Białystok uczcił byłego prezydenta Gdańska - odsłonięto skwer im. Pawła Adamowicza

25.09.2020, 18:25

Skwer w centrum Białegostoku nosi od piątku (25.09) imię Pawła Adamowicza, zamordowanego w styczniu 2019 roku prezydenta Gdańska. Trzy miesiące temu stosowną uchwałę - głosami większościowego klubu Koalicji Obywatelskiej - przyjęła rada miasta. Paweł Adamowicz jest od ponad roku również honorowym obywatelem Białegostoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!źródło: stock.adobe.com
TECHNOLOGIE
8.05.2021, 19:55, akt. 9.05.2021, 23:04

Technologia DAB+ - cyfrowa przyszłość radia

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok