Radio Białystok | Wiadomości | Pracownicy białostockich placówek medycznych chcą się szczepić przeciw COVID-19

Pracownicy białostockich placówek medycznych chcą się szczepić przeciw COVID-19

autor: Renata Reda

28.12.2020, 15:15, akt. 15:26

Coraz więcej osób chce się zaszczepić przeciwko koronawirusowi - twierdzą pracownicy białostockich szpitali, które prowadziły zapisy.

Szczepienie przeciwko COVID-19, fot. Joanna Szubzda
Szczepienie przeciwko COVID-19, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Pracownicy białostockich placówek medycznych chcą się szczepić przeciw COVID-19 - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Dziś minął termin zapisywania osób z tzw. grupy zero, które będą szczepione w pierwszej kolejności. Dotyczy to głównie pracowników placówek medycznych i aptek.

Szczepienia rozpoczęły się na razie w 4 z 20 tzw. szpitali węzłowych w naszym regionie. W kolejnych placówkach będą, gdy dotrą do nich preparaty dla tzw. grupy zero.

Ostatniego dnia zapisów było ogromne zainteresowanie - mówi rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku Katarzyna Malinowska-Olczyk:


Nie wiem czym to jest podyktowane, może tym, że minął okres świąteczny, czy też tym, że wczoraj w mediach było bardzo dużo relacji ze szczepień i pokazano osoby z różnych środowisk, które się szczepiły, ale faktycznie dzisiaj jest olbrzymie zainteresowanie. Dostajemy maile, telefony. Jeszcze bardzo dużo osób chce się zapisać. Za kilka dni będziemy wiedzieli, jaka jest ostateczna liczba osób chętnych do zaszczepienia - dodaje Katarzyna Malinowska-Olczyk.


Ponad 1300 osób zgłosiło się na szczepienia do szpitala wojewódzkiego w Białymstoku, ale zdecydowana większość to pracownicy innych placówek - mówi rzecznik tego szpitala Rafał Tomaszczuk:


Na 1500 osób w wojewódzkim szpitalu zgłosiło się 572 pracowników, natomiast jeśli chodzi o osoby spoza naszego szpitala, na naszej liście jest 773 lekarzy oraz pracowników aptek - informuje Rafał Tomaszczuk.


Do szczepień zgłosiła się zdecydowana większość pracowników szpitala MSWiA w Białymstoku. Wielu chętnych do szczepień zapisywano do ostatniej chwili - mówi dyrektor Alicja Skindzielewska.

Zapisy na szczepienia osób z pozostałych grup mają rozpocząć się 15 stycznia. Najpierw szczepionkę dostaną seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szczepionki są już w Polsce. To 300 tys. dawek

28.12.2020, 08:46

Dzisiaj przyjechało do Polski 300 tys. dawek szczepionek przeciw COVID-19 i rozpoczynamy ich dystrybucję, w poniedziałek i wtorek ruszą do ponad 250 kolejnych szpitali - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.


Prof. Piekarska: szczepionka przeciw COVID-19 być może najbezpieczniejsza w historii

27.12.2020, 17:46

Szczepionka przeciw COVID-19 jest bezpieczna. Technologia, w jakiej ją wyprodukowano, jest być może najbezpieczniejsza i najczystsza w historii medycyny - powiedziała kierowniczka Katedry Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Anna Piekarska.


Pielęgniarka jako pierwsza zaszczepiona przeciw COVID-19: ufam ekspertom, wszyscy powinni

27.12.2020, 16:56

Alicja Jakubowska, zaszczepiona, jako pierwsza osoba w Polsce przeciw COVID-19, ma 52 lata, jest pielęgniarką z 32-letnim stażem pracy. Ufam ekspertom i radzę to innym. Szczepienie to sposób na uratowanie zdrowia. Sama mam w rodzinie bliską osobę, która zmarła na COVID-19 - powiedziała.


Prof. Flisiak o szczepionce przeciwko COVID-19: to jest potężne narzędzie do walki z pandemią

27.12.2020, 13:05

Szczepionka przeciwko COVID-19, którą zaszczepiono już pierwszych Polaków, jest potężnym narzędziem do walki z pandemią - powiedział w niedzielę (27.12) prof. Robert Flisiak. To nie znaczy, że "game is over" - pora przekonać osoby sceptycznie nastawione do szczepienia – dodał.


Rozpoczęły się szczepienia na COVID-19 w Podlaskiem [zdjęcia, wideo]

27.12.2020, 11:00

Szef oddziału intensywnej terapii szpitala MSWiA w Białymstoku jest pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko COVID-19 w województwie podlaskim. To w tej placówce - jako w pierwszej w regionie - w niedzielę (27.12) przed południem rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego. Na razie trafiło tam 75 dawek szczepionki.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok