Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 1500 podlaskich medyków zaszczepiło się do tej pory przeciwko COVID-19

Ponad 1500 podlaskich medyków zaszczepiło się do tej pory przeciwko COVID-19

autor: Renata Reda

30.12.2020, 15:44, akt. 17:08

Coraz więcej pracowników placówek medycznych zapisuje się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Dyrektorzy podlaskich szpitali mówią, że frekwencja znacząco wzrosła w ostatnich dniach i kolejki oczekujących są już bardzo długie.

fot. Piotr Babulewicz/UMWP
fot. Piotr Babulewicz/UMWP


0:00
0:00
Pierwsi medycy zaszczepieni w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W naszym regionie zaszczepiło się już ponad półtora tysiąca osób. To dane ze wszystkich 20 podlaskich szpitalach węzłowych, które Polskie Radio Białystok uzyskało w tych placówkach. Informacji o tym, ile podmiotów danego dnia prowadzi szczepienia i ile osób już otrzymało szczepionkę, nie podają ani urząd wojewódzki, ani oddział NFZ.

Akcję szczepień rozpoczęło 12 tzw. szpitali węzłowych, kolejnych 8 ma to zrobić w przyszłym tygodniu. W środę (30.12) do Narodowego Programu Szczepień przystąpiły na przykład szpital wojewódzki w Białymstoku i placówka w Łapach.

Termin zapisów na szczepienia dla personelu medycznego przedłużono do 14 stycznia. Grupa zero obejmuje pracowników ochrony zdrowia: lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów, a także pracowników DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Łącznie to około miliona osób.

Do Polski dotarło już około 310 tysięcy dawek szczepionki przeciw Covid-19. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się kolejnych 300 tysięcy szczepionek.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Premier: szczepionka to nasza nadzieja

30.12.2020, 15:30

Szczepionka na koronawirusa została przebadana przez najlepszych specjalistów z całego świata, symbolizuje dziś nadzieję i bezpieczeństwo dla milionów ludzi; to nasza nadzieja i szansa na powrót do normalności - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki.


UE zakupi dodatkowo 100 mln dawek szczepionki BioNTech i Pfizer

29.12.2020, 17:24

UE zdecydowała o zakupie dodatkowych 100 mln dawek szczepionki BioNTech i Pfizer przeciwko Covid-19, która jest obecnie stosowana w całej Unii - poinformowała szefowa KE Ursula von der Leyen.


Niedzielski: zaszczepienie do jesieni około 15 mln Polaków jest możliwym scenariuszem

29.12.2020, 10:02

Aby osiągnąć "efekt odporności populacyjnej", trzeba zaszczepić około 15 mln Polaków, czyli w miarę prawdopodobnym scenariuszem jest jesień - mówił we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Prawdopodobieństwo, że w Polsce nie ma mutacji koronawirusa z W. Brytanii ocenił na "bardzo niskie".


Dworczyk: do 14 stycznia przedłużamy termin zapisów na szczepienia w grupie zero

29.12.2020, 09:57

W związku z postulatami lekarzy do 14 stycznia przedłużamy termin zapisów na szczepienia w grupie zero - poinformował we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Zapewnił, że nie wpłynie to na termin rozpoczęcia zapisów na szczepienia w grupie I.


Pracownicy białostockich placówek medycznych chcą się szczepić przeciw COVID-19

28.12.2020, 15:15

Coraz więcej osób chce się zaszczepić przeciwko koronawirusowi - twierdzą pracownicy białostockich szpitali, które prowadziły zapisy.


Szczepionka "podpowiada" organizmowi, jak produkować białko wirusa i jego przeciwciała

28.12.2020, 09:22

Szczepionka mRNA dostarcza naszemu organizmowi informację, jak produkować białko wirusa, a następnie wytwarzać przeciw niemu przeciwciała. Natomiast w klasycznych szczepionkach podaje się raczej gotowe białko zawarte w martwym wirusie lub jego fragmencie - wyjaśniła dr hab. n. med. Ewa Augustynowicz z NIZP-PZH.


Rozpoczęły się szczepienia na COVID-19 w Podlaskiem [zdjęcia, wideo]

27.12.2020, 11:00

Szef oddziału intensywnej terapii szpitala MSWiA w Białymstoku jest pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko COVID-19 w województwie podlaskim. To w tej placówce - jako w pierwszej w regionie - w niedzielę (27.12) przed południem rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego. Na razie trafiło tam 75 dawek szczepionki.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok